21:16

4 Tydzień książki dla dzieci. T. Kubiak "Kim będą"


„Kim będą” Tadeusza Kubiaka, to wiersz znany mi jeszcze z czasów dzieciństwa.

„Kiedy Zosia będzie duża,
już nie będzie leczyć lalek,
a prawdziwa pani doktor,
wielkim zajmie się szpitalem.
-A kim będzie Kasia?
-Wiemy!- woła Bolek, woła Lolek.
-Dzisiaj uczy kotka Mruczka,
duża- będzie uczyć w szkole.
(...)”
Dziś, pięknie wydany, czytam go moim chłopcom, którzy już wiedzą, kim będzie Agatka, Zosia, Kasia, Irenka...
W pogoni za nowoczesnością, warto sięgnąć po klasykę. Wiersze poetów, które czytały nam, rodzicom nasze mamy, które czytaliśmy jako czytanki w elementarzu mają wielką wartość... Również sentymentalną.
Pozycja wydana przez Wydawnictwo ZYSK i S-KA to mała książeczka, licząca zaledwie kilka stron, jednak piękne, kolorowe ilustracje dodają jej uroku.
I te właśnie ilustracje, w wykonaniu Elżbiety Kidackiej przypominają mi te, które zdobiły moje pierwsze książki, elementarz, podręczniki do języka polskiego. 

Książeczka zawiera też element kreatywny, a mianowicie wycinanko -kolorowankę. Dziecko ma za zadanie wyciąć dziewczynkę oraz ubranka odpowiadające zawodom oraz je pokolorować.

Książeczkę jak najbardziej polecam. Dziecko poznaje zawody i uruchamia wyobraźnię, próbując odpowiedzieć sobie na pytanie "Kim będę w przyszłości". Mamusie, tatusiowie, wróćmy do naszego dzieciństwa wraz z naszymi dziećmi...Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger