22:59

4 Tydzień książki dla dzieci. F. Bosc "Wytłumacz mi dlaczego..."''

Kolejny Tydzień z książką dla dzieci czas rozpocząć.

Na sam początek pokażę Wam bardzo wartościową książkę, która podbiła serca nie tyle dzieci, co nas rodziców.
Frederic Bosc „Wytłumacz mi, dlaczego.... 365 prostych odpowiedzi na trudne pytania” WydawnictwaDebit.

Pozycja dla dzieci o 8 roku życia pozwala na poznawanie otaczającego je świata. Kolorowe ilustracje umilają przyswajanie wiedzy, wprowadzając zasadę- przez zabawę do nauki. 

Nie od dziś wiadomo, że dzieci potrafią doprowadzić nas do skrajności natrętnymi pytaniami.
Czy kosmos istnieje i czy jakiś człowiek tam był?
Co się stało w Czarnobylu?
Kim był Elvis Presley?
To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi znajdziemy w książce..

Z Jędrkiem uwielbiamy takie książki. Ilustrowane Encyklopedie, Biblie, słowniki, to książki zawsze mile widziane w naszym domu. Często spotkane na sklepowej półce szybko lądują w koszyku.
Nauka powinna być przyjemnością i w przyjemny sposób przyswajana na długo zostanie w głowie, zwłaszcza dzieci, które mają bardzo dobrą pamięć.
Książeczka ta nie nadaje się do „kołyski”. W ciągu dnia siadamy sobie i przeglądamy z chłopakami. Oni swą uwagę kierują na obrazki, ja zaznajamiam ich z daną sytuacją. 

Książka F. Bosca uczy dzieci nowych rzeczy, wprowadza nowe wiadomości, które przystosowane są do wieku dziecka, tak by zrozumiało i zapamiętało. Całość podzielona jest na działy, przez co łatwiej jest dostać się do informacji. Odpowiedzi są krótkie i zwięzłe, dzięki czemu dziecko się nie rozprasza mało istotnymi szczególikami, tylko od razu zdobywa potrzebną mu wiedzę.
Myślę, że książeczka a raczej odpowiedzi na pytania w niej zawarte skutecznie „uciszą” małych wścibalków, którzy wszystko chcą wiedzieć, dlatego polecam ją wszystkim. Nie tylko 8- latkom, ale nawet 5- latkom, czy 100-latkom :)


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger