22:30

4 tydzień książki dla dzieci. K. Terechewicz, W. cesarz "Kiki ucieka z cyrku"


„Kiki ucieka z cyrku” to przezabawna książeczka i dla małego i nawet dla dużego. Napisana przez Katarzynę Terechowicz i Wojciecha Cesarza, wydana przez Wydawnictwo Debit.

Kiki to rezolutna i zadziorna dziewczynka. W walce o prawa zwierząt z niegodziwym dyrektorem cyrku- Zdzisławem Carrambie- to ona wiedzie prym. Towarzyszą jej przyjaciele tygrys Lulu, słonica Figa, goryl Tofu, małpka Kasandra, wąż Benek, który jest w Kiki zakochany oraz jedenastoletni chłopiec Maks. Przygody naszych bohaterów opisane są w wesołym tonie. Znajdziemy tu i powody do śmiechu, jak też wzruszeń. Z niecierpliwością czekamy na rozwój akcji, ciekawi, czy pokonają przebiegłego dyrektora cyrku, uciekając mu i odzyskują tym samym wolność.
Książka cieszy nas wesołymi barwami, zachęcającymi do przeczytania. Piękne, kolorowe ilustracje Moniki Frątczak- Rodak cieszą oko. 

Pięknie wydana, w twardej oprawie, pachnąca papierem... koniecznie musisz wziąć ją w dłonie, otworzyć i zanurzyć się w przygodach naszych bohaterów. Wartka akcja sprawi, że z ciekawością będziesz przewracać kolejne strony szukając rozwiązania, czekając na zakończenie, które Twoim zdaniem powinno być dobre... Ale czy jest?
Książka uczy dzieci, że z niesprawiedliwością powinno się walczyć, zaś jeśli mamy przy sobie oddanych przyjaciół to walka ta ma wielkie szanse na wygraną. Tylko wspólne działania mogą być receptą na sukces.


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

1 komentarz:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger