14:32

Kiedy ćwiczyć z dzieckiem? Jakie książeczki aktywizacyjne polecamy.

Nauka przez zabawę, to dość powszechne zjawisko. Poprzez kolorowe książeczki, zabawki wpajamy naszym dzieciom niezbędne wiadomości. U nas teraz kończą się ferie, jednak, by chłopcy nie zapomnieli czym jest szkoła, pisanie i malowanie codziennie ćwiczyliśmy na książeczkach aktywizacyjnych. Ty jakich? Już Wam odpowiadam.


Książeczki aktywizacyjne, wydane przez Wydawnictwo Siedmioróg, dostępne są w wielu wariantach i przystosowane dla dzieci w różnym wieku. Nie mam problemu z doborem odpowiedniej książeczki do wieku i zainteresowań dzieci.
Jednak zanim Wam bliżej przedstawię książki, które wybrałam, skupmy się na tym, kiedy powinniśmy ćwiczyć z dzieckiem?
Przede wszystkim dziecko musi chcieć. Ty przymus nic nie osiągniemy, a nawet osiągniemy skutek przeciwny i zniechęcimy dziecko do nauki. Dziecko musi być skoncentrowane a rodzic- mieć czas, który całkowicie powinien poświęcić dziecku. Praca z doskoku nie gwarantuje dobrych skutków.
Należy na głos, powoli przeczytać polecenie i upewnić się, że dziecko zrozumiało. Należy też pozwolić dziecku na pracę w swoim tempie, bez pośpiechu, samodzielnie. Wiem, że są rodzice, którzy robią większość pracy za dziecko, byleby tylko skończyć szybciej. To nie jest rozwiązanie.
I podstawa- chwalenie. Dziecko należy chwalić za każdy postęp, tylko to mobilizuje je do dalszej pracy.

W szkole 4- latka” to pozycja idealna dla każdego dziecka w tym wieku.


Rozwija rysowanie, liczenie, malowanie, myślenie, zabawę, spostrzegawczość. 23 różnych zadań przystosowanych do możliwości i motoryki 4- letniego dziecka wspiera jego rozwój. Wyszukiwanie, łączenie w pary, rysowanie po kropkach, to tylko niektóre z ćwiczeń, zawartych w książce. Przez kolejna zadania prowadzi miła pszczółka. Wszystkie te ćwiczenia przygotowują do nauki czytania i pisania a także liczenia. Dzięki systematycznej pracy, dziecko na pewno będzie miało lżej w przedszkolu i szkole.Oczywiście muszę wspomnieć o naklejkach, które są niezłą gratką dla dziecka a jednocześnie pomagają w wypełnianiu zadań.Mój pierwszy zeszyt aktywizujący: Cyfry i kolory” z serii Łamigłówki mądrej główki, to zbiór zadań skierowany do dzieci w wieku 5- 7 lat.


Zadania rozdzielam między trzech moich smyków, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Zadania podzielone są na trzy stopnie trudności i tak wyszło, że każdy kolejny stopień jest odpowiedni dla każdego z chłopców. Jedna gwiazdka- dla Jasie, dwie dla Filipa, trzy- dla Marcina. Z tym, że Filip też nawet dobrze sobie radzi z zadaniami, mającymi trzy gwiazdki trudności.
Zadania ćwiczą spostrzegawczość, logikę myślenia, liczenie, pisanie, budowanie wniosków, porównywanie, porządkowanie. Każde ze 100 ćwiczeń zawiera miejsce na ocenę rodzica, a jak wiadomo dobre oceny podnoszą chęci i motywację, u nas nie zabrakło szóstek- bardzo zasłużonych.
Zeszyt wzorowego 6- latka” to idealna pozycja dla dziecka, uczęszczającego do zerówki. Zawarte tu ćwiczenia systematyzują i uzupełniają wiedzę, przyniesioną ze szkoły.


„Zeszyt wzorowego 6-latka” to kilkadziesiąt zadań, ćwiczących pisanie, czytanie i liczenie ze wskazówkami dla rodziców. Zadania są dobrane według wieku czytelnika. Dzięki nim dziecko na pewno osiągnie gotowość szkolną i doskonale poradzi sobie w pierwszej klasie.
„Zadania dla pierwszoklasisty” to zbiór wiedzy dla każdego ucznia pierwszej klasy. W jednej książce znajdziemy zadania z zakresu języka polskiego, matematyki, przyrody, geografii, historii i języka angielskiego.


Książka zawiera łamigłówki i krzyżówki, kolorowanki i zagadki, elementy do poznawania świata a także informacje w pigułce. Uwzględniono tu podstawę programową pierwszej klasy, więc bez wątpienia uczeń będzie mógł usystematyzować wiedzę a także ją poszerzyć, gdyż zawarte są też informację wykraczające poza podstawę programową.
W książce znajdziemy czytanki, do nauki czytania, ćwiczenia rozwijające naukę pisania. Siedmiolatek poznaje liczby, miary i wagi, ćwiczy logiczne myślenie. Poznaje pory roku, zwierzęta i klimat. Porównuje jak było dawniej, a jak jest dziś. Ponadto ćwiczy angielskie słówka.
Książeczek z łamigłówkami jest mnóstwo. Jednak warto zwracać uwagę na zawartość i zgodność zadań z predyspozycjami wiekowymi dziecka. Książki Wydawnictwa Siedmioróg i Oficyny Promocja mogę polecić z czystym sercem.

https://siedmiorog.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger