22:14

Zagrajmy na emocjach...

Dziś pogramy na emocjach... Nie martwcie się jednak, będzie to całkiem przyjemna gra...

Dzieci- do pewnego wieku- są otwarte na świat. Potrafią i chętnie rozmawiają o uczuciach, co ich trapi, co ich cieszy. Z czasem ta zdolność może zanikać, bywa, że z wiekiem dzieci stają się coraz bardziej skryte i wstydzą się rozmawiać o tym, co im w duszy gra... Warto to zmienić...

 


Osobiście zawsze byłam skryta. Z trudem przychodziły mi słowa o uczuciach. Zresztą, jak tak teraz myślę, to nadal tak jest. Są słowa, czyny, która wciąż są dla mnie na tyle osobiste czy intymne, że czasem nie lubię się nimi dzielić.

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” opracowało wspaniałą grę, skłaniającą do rozmów o uczuciach...
„Gra na emocjach” to doskonała gra rodzinna, dzięki której poznamy nie tylko uczucia, ale i szczerze porozmawiamy, co nas drażni, śmieszy, cieszy. Gra doskonale działa też na wyobraźnię i bywa, że jest dużo śmiechu- np. na pytanie „Jak się czuję, gdy przez przypadek dodałam do kawy soli zamiast cukru?” Filip odpowiedział, że piorunowo, bo piorun strzelił w kieliszek.

„Gra na emocjach” składa się z:
110 kart symboli;
5 kart bez symboli, na których gracze mogą narysować dowolne emocje;
5 kart z przykładowymi pytaniami. 


Zasady są proste.
Rozdajemy każdemu z graczy po 5 kart symboli. Resztę odkładamy na kupkę rewersem do góry.
Grę zaczyna najstarszy z graczy, zadając dowolne pytanie, zaczynające się od „Jak się czuję, gdy...”. Pozostali wybierają jedną, spośród 5 kart, która ich zdaniem najbardziej pasuje do odpowiedzi.
Więcej szczegółów i wariantów gry znajdziecie na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Uważam, że „Gra na emocjach” to doskonały pretekst do rozmowy i otworzenia się przed bliskimi. A przede wszystkim dobra zabawa, skłaniająca do zwierzeń. Jeśli chodzi o dzieci, to uczą się oni nazywania uczuć, emocji, rozmawiania o nich... Gra wciąga jak magnes i ciężko skończyć. Bawiąc- uczy. Doskonała nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych- na walentynkowy wieczór.
Gra do kupienia na stronie Wydawnictwa Nasza Księgarnia, jednak zapraszam też na profil dziegielowska.pl, gdzie możecie wygrać 2 zestawy „Gry na emocjach”!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger