21:42

Jak przygotować dziecko do snu?

Śpiące dziecko to podobno najpiękniejszy widok dla rodzica. Sądząc po tym, że dom ogarnia cisza i spokój, coś w tym stwierdzeniu musi być. Jednak, zanim to dziecko wyprawimy do łóżka, należałoby je do tego przygotować :) O czym należy pamiętać, przed posłaniem dziecka do łóżka? Tak naprawdę proces zasypiania to nie jest tylko ten czas, kiedy maluszek leży już w łóżku. Do snu należy przygotować się dużo wcześniej.Przede wszystkim należy wywietrzyć pomieszczenie, w którym śpi dziecko. Myślę, że w chłodne i mroźne dni wystarczy godzinę wcześniej na około 5- 10 minut. Maluszek będzie mógł oddychać świeżym powietrzem. Ważne jest też nawilżenie pomieszczenia, zwłaszcza w okresie grzewczym. Można kupić specjalny nawilżacz powietrza lub też np. rozwiesić mokre ręczniki na kaloryferach. Optymalna temperatura w pokoiku, gdzie śpi dziecko to ok. 20 st. Celsjusza.

Kolacja. Jestem zdania, że dziecko powinno zjeść kolację godzinkę przed snem. To teoria. A w praktyce? Cóż, chłopcy czasem proszą mnie o jedzenie nawet w łózkach.

Wyciszenie. Dobrze jest wcześniej spróbować wyciszyć dziecko. Przygasić światło, wyłączyć sprzęty, zwłaszcza telewizor, komputer. Przytulasy, gilgotki jak najbardziej wskazane, jednak te drugie z umiarem i niedługo.

Kąpiel. Ciepła. Nie za zimna, w żadnym wypadku gorąca. Może być dłuższa z dodatkiem mnóstwa piany.

Piżama. Cóż, mamy jesień, za chwilę zimę i jestem zdania, że piżama powinna być ciepła, wygodna i czysta. Jaka więc powinna być piżama dla dzieci na zimę? Piżama, jaką ma Jan jest uszyta z wełny merino. Jest miękka, cieńsza od zwykłej wełny, nie gryzie i żaden kawałek maluszkowego ciałka nie zmarznie zimą. Piżamy dla dzieci, jak i inne ubranka marki Green Rose są całkowicie z naturalnych tkanin, co poprawia komfort snu maluszka. Owa piżama dla dzieci będzie idealna również na ciepłe, letnie dni, gdyż posiada właściwości termoregulacyjne, czyli zimą grzeje, latem podtrzymuje stałą temperaturę. Ważne jest, że piżama z wełny wchłania wilgoć, zatem wchłonie wszelki pot, po czym go odparuje, a ciałko pozostanie suche. Komplet składa się z dwóch części- bluzeczki i spodni ze ściągaczami. Wełna z merynosów nie gromadzi zapachów, zatem jeśli maluszek jej nie pobrudzi, wystarczy ją tylko przewietrzyć. 
Noworodki poza rytuałem dobrze usypiają w nosidłach do noszenia dzieci, które można dobrać w CarryLove.pl. Jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić zajrzyj do skarbony wiedzy tutaj.

Kołysanka/ czytanie. Nie wyobrażam sobie, że moje dzieci poszłyby spać bez bajki. Codziennie czytamy. Czasem dłużej, czasem krócej. Czytanie przed snem ma mnóstwo korzyści a także uspokaja, wycisza dziecko, przygotowując podkład pod dobre i kolorowe sny.W tych wszystkich czynnościach ważny jest rytuał. Dobrze jest przestrzegać tej samej pory do spania, jak i powtarzać czynności. Dajemy tym samym maluszkom poczucie bezpieczeństwa. Muszę też zaznaczyć, że dziecko może mieć swoje indywidualne upodobania, jeśli chodzi o zasypianie i powinniśmy ich przestrzegać- oczywiście w granicach rozsądku.Tak naprawdę od tego, jak przygotowujemy dziecko do spania zależy dobry sen maluszka, ale i jego rozwój. Powinniśmy o to szczególnie zadbać. Dobry i jakościowy sen jest ważny dla rosnącego malucha. Jakie Ty masz o tym zdanie? Może o czymś zapomniałam, pominęłam? Jak wygląda rytuał zasypiania u Ciebie? 

Wpis powstał przy współpracy z Green Rose.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger