11:15

Odszkodowania za opóźniony lot.

W dzisiejszych czasach loty samolotem to podstawa. Często ten środek komunikacji wybiera się nawet do przemieszczanie nie między państwami a między miastami. Jest wygodnie i szybko a nawet bezpieczniej, bo wypadki samolotów zdarzają się o wiele rzadziej niż te w ruchu drogowym.


W zasadzie jedyną chyba wadą samolotów są ich opóźnienia. Wystarczy pogorszenie aury i samolot nie może wylecieć. Częste są też opóźnienia samolotów- niemal codziennie takowe się notuje.

Nie wiem, czy wiecie, ale za opóźnienia lotu powyżej 3 godzin podróżny ma prawo domagać się odszkodowania. Różnie bywa- czasem śpieszymy się na spotkanie biznesowe, uroczystości, czy nawet nie mamy ochoty na kilkugodzinne koczowanie na lotnisku. O tej sprawie bardzo mało się mówi- sama się dowiedziałam stosunkowo niedawno, jednak warto wiedzieć i w razie potrzeby wiedzieć o należnym nam prawom. Trzeba jednak wiedzieć, że rekompensaty można się domagać jedynie jeśli opóźnienie jest niezależne od przewoźnika, tzn. występuje zagrożenie terrorystyczne, strajk pracowników lotniska, zakaz lotów, fatalne warunki atmosferyczne.

Z zasady odszkodowania można się domagać, zależnie od kraju, od roku do 10 lat po zdarzeniu. W Polsce jest okres jednego roku. Firmą zajmującą się uzyskiwaniem odszkodowania za opóźniony lot jest AirLex. Firma może uzyskać odszkodowanie od wielu światowych linii lotniczych, m.in. Enter Air, Lufthansa, Wizzair, Ryanair. Wynagrodzenie odbierają w postaci prowizji po uzyskaniu odszkodowania- jest to 25% uzyskanej kwoty.


Czy mieliście kiedykolwiek problem z opóźnionym lotem?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger