12:45

Magdalena Kordel "Serce z piernika"

Magdalena Kordel to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. Jej książki dla kobiet mają w sobie mnóstwo ciepła, dobroci i... dobrej magii... Jest autorką serii „Uroczysko”, „Malownicze”, „Wilczy dwór”, spod jej pióra powstała powieść „Anioł do wynajęcia”, jak i najnowszej nowości- „Serce z piernika”.Przyznam się, że długo zastanawiałam się, czy już mogę sięgnąć po powieść, czy może świąteczną magię przenieść na grudzień. Cóż, nie potrafię oprzeć się literaturze pani Magdy i tym samym magię świąt rozpoczęłam w „przedgrudniu”. Cóż, zapewne maczała w tym palce Piernikowa Magia, Los i Duch Świąt...


Klementyna, nasza główna bohaterka jest mistrzynią w tworzeniu pierników. Los jej nie oszczędzał, wciąż pamięta swoje trudne dzieciństwo i wieczne wędrówki, chciałaby zatem oszczędzić tego swojej córeczce- sześcioletniej, rezolutnej Dobrochnie.
Wydaje się, że zapowiada się spokojny „przedgrudzień”- październik. Niestety, zło nie śpi i gdy po raz kolejny jej babka w amoku pakuje walizki ruszając w poszukiwaniu swojego synka, Klementyna buntuje się.
W tym samym czasie spod jej rąk powstaje piękna piernikowa kamieniczka, która coś przypomina naszej bohaterce... Magia owego ciasta jest na tyle silna, że Klementyna postanawia wywrócić swoje życie do góry nogami i wrócić do swoich korzeni... Wsparcie posiada jedynie w swojej przyjaciółce Irminie.
Jej powrót do rodzinnego miasteczka i kamienicy zbiega się z tragedią Julii, która zamierza popełnić samobójstwo.
Zapewne Piernikowa Magia maczała palce zarówno w awarii auta Klementyny, jak i tym, że żaden klucz nie pasował do jej mieszkania. Zrezygnowana kobieta w środku nocy i z córką na rękach postanawia szukać pomocy u Julii. Na szczęście trafia w samą porę i udaje jej się uratować kobietę.

Klementyna, Agata i mała Dobrochna odnajdują się w nowym miejscu. Wydaje się, że nawet babka Agata się uspokoiła. Wszystkie zdarzenia, jakie spotykają Klementynę i jej bliskich zdają się być wynikiem działania Piernikowej Magii, Losu i Ducha Świąt... Pewnego razu w jej drzwi puka ktoś, kto może odmienić jej życie i sprawić, że piernikowe serce Klementyny zostanie zmiękczone...

Książka Magdaleny Kordel niesie ze sobą nadzieję. Napisana pięknym, ciepłym językiem książka pokazuje, że nawet mimo wielu życiowych dramatów w końcu do każdego uśmiechnie się szczęście. Powieść idealnie wprowadza nas w magię świąt, sprawiając, że wzorem Klementyny chcemy przygotować piękne pierniki.

Kto stanie na drodze Klementyny, przyśpieszając ją o bicie serca?
Czy babka Agata odnajdzie spokój?
I czy do Julii również uśmiechnie się szczęście?

Tego wszystkiego na pewno dowiecie się w pachnącej piernikami książce „Serce z piernika”.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger