21:30

Przyjazna i skuteczna nauka angielskiego dla dzieci

Dobrze wiadomo, że dzieci są znacznie bardziej od dorosłych chętne do nauki. Dysponują ogromnym potencjałem, świeżością i ciekawością – czyli tym wszystkim, co jako dorośli powoli zatracamy. Dlatego tak ważne jest nie przeoczenie tego wspaniałego okresu do rozwoju u swojej pociechy.
Co zrobić by dziecko mogło poszerzyć swoje horyzonty poza szkolne mury? Na przykład zdecydować się na to, by uczyło się prywatnie języka obcego.

Czy szkoła językowa to dobry wybór?

Szkoły językowe to idealne rozwiązanie dla osób chcących w miłej i przyjaznej atmosferze nauczyć się języka obcego. Tyczy się to dorosłych, młodzieży, jak i dzieci.
W Olsztynie jako szkoła językowa wiedzie prym Empik School. Nic dziwnego – według opinii moich znajomych to świetne miejsce do nauki angielskiego dla dzieci.

Informacje o szkole i sposobie nauczania
Nauka angielskiego dla dzieci jest niezwykle przyjemna i przede wszystkim prosta. Skupia się wokół poznawania przydatnych słówek i zwrotów – a całe nauczanie urozmaicają sale, przystosowane do potrzeb najmłodszych.
Strona szkoły Empik School w przystępny sposób informuje rodziców na czym polega nauka angielskiego dla dzieci
Stamtąd zaczerpnęłam wszelkie informacje na temat angielskiego dla dzieci Olsztynie.
Dzieci znajomych chętnie do niej uczęszczają, chwaląc się rodzicom nowymi umiejętnościami.
Moja koleżanka Asia, która posłała do Empik School siedmioletniego Jasia podkreśla, że jej syn uczy się w grupie dostosowanej do jego wieku i to daje ogromne efekty. Ma racje, wśród rówieśników dzieci stają się odważne i śmiałe. Dużo się śmieją, są energiczne, a sama nauka kojarzy im się ze świetną zabawą!
Podała nawet przykład jednej dziewczynki, która nie zaadoptowała się w grupie. Lektorzy zaproponowali jej rodzicom zmianę grupy, do której należy córka, tak by dziewczynka czuła się komfortowo i przyjaźnie.
Asia ceni sobie tych lektorów, bo cechuje ich wysoki profesjonalizm i duża doza cierpliwości dla dzieciaków. Jaś uczęszcza do szkoły językowej już drugi rok i uwielbia to miejsce!

Podsumowując i biorąc pod uwagę liczne plusy, uważam, że nauka angielskiego dla dzieci to wspaniała inwestycja w ich przyszłość. Angielski to światowy język komunikacji, dzięki któremu porozumiemy się z ludźmi praktycznie w każdym kraju. Dlatego dorośli i młodzi muszą być dobrze wykwalifikowani w znajomości tego przyszłościowego języka.
Uważam, że szkoła językowa to miejsce, w którym dziecko lepiej przyswoi sobie język obcy niż na prywatnych korepetycjach.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

 1. Zgadzam się, że nauka angielskiego od jak najmłodszego wieku jest bardzo ważna. dzieci uczą się bardzo szybko i z taką łatwością, że my dorośli możemy im tylko zazdrościć. a jaki łapią świetny akcent!
  moje dzieci chodzą akurat na zajecia do Helen Doron. tam nie ma nudy! jest dobra zabawa w dodatku tylko po angielsku. aż sama im zazdroszczę, że za moich czasów tak nie uczyli... w szkole trzeba było wkuwać słówka i robić jakieś tłumaczenia zdań z polskiego na angielski. koszmar!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie napisane. Super blog!

  OdpowiedzUsuń
 3. Im wcześniej zaczniemy uczyć dzieci języków obcych, tym lepiej! Badania pokazują, że nawet dzieci, które nie rozwinęły w pełni mowy ojczystej bardzo szybko przyswajają równolegle kilka języków. Rodzice czasem się boją, że dziecko będzie myliło wyrazy i wstawiało obcojęzyczne odpowiedniki, ale naprawdę nie ma takiej obawy. Uczmy dzieci języków od najmłodszych lat i dajmy im lepszy start niż mieliśmy sami:)

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger