15:06

Na ratunek... przekaż swój 1% podatku...

Ciągle się zastanawiam, dlaczego los doświadcza dzieci. Dlaczego chorują, umierają, cierpią. Jaki jest w tym cel. Może kara? Ale za co, przecież one niczym nie zawiniły.
Jeszcze bardziej denerwuje mnie fakt, iż często na leczenie dzieci nie ma pieniążków! Rząd, NFZ woli przeznaczać je na pierdoły i bardzo często odmawia pokrycia kosztów leczenia. Rodzice są zmuszeni wówczas korzystać z pomocy fundacji.
O jednej z nich chciałabym Wam dziś opowiedzieć.


Fundacja „Na ratunek dzieciom zchorobą nowotworową” została założona 10 maja 1991 r. Jej celem jest pomoc dla dzieci chorych na nowotwory, czyli zapewnienie wszechstronnego wsparcia małym pacjentom Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Działa poprzez wspieranie badań naukowych dążących do wyleczalności nowotworów, refundowanie kosztów szkoleń personelu medycznego, czy kupno sprzętu medycznego.
Klinika wspierana przez Fundację jest największym ośrodkiem przeszczepowym w kraju, wykonującym rocznie ponad połowę transplantacji szpiku u dzieci. Wyleczalność pacjentów tego szpitala wynosi ponad 80%.

W tym okresie, gdy rozliczamy się ze skarbówką możemy wesprzeć działania Fundacji. Wystarczy przekazać dla niej 1% podatku.

Jak zostanie on wykorzystany? Na kupno specjalistycznego sprzętu, na terapie zagraniczne, wsparcie socjalne pacjentów, turnusy rehabilitacyjne, opiekę psychologiczną dla pacjentów, konferencje naukowe lekarzy czy na leki dla podopiecznych.
Ponadto przy inicjatywie Fundacji wybudowana została jedyna w Polsce specjalistyczna klinika w walce z chorobami nowotworowymi „Przylądek Nadziei”.
Historie podopiecznych Fundacji „ Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” znajdziecie tu: http://1procent.naratunek.org/category/jak-pomaga-1/

A ja Was mogę jedynie zachęcić do pomocy i przekazania im swojego 1%. To Was naprawdę nic nie kosztuje a możecie zrobić tym wiele dobrego.
 
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

8 komentarzy:

 1. Jest tyle potrzebujących dzieciaczkow, że nie wiadomo komu dac, chciałoby się każdemu....ale trzeba wybrać jedno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomagajmy! Dzieci z Przylądka nas potrzebuja. 1% nic nas nie kosztuje a może uratować komuś życie! Fundacja "Na ratunek" jest wspaniała. Zachecam do pomocy ❤

  OdpowiedzUsuń
 3. Kurcze. Fajna sprawa ;) niby 1% to niewiele ale moze miec na cos wplyw! :) chyba w tym roku tez przeznacze!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto! Co roku przekazuję i nie żałuję! Nie trzeba stawać na głowie aby pomóc!

  OdpowiedzUsuń
 6. 1 % a może uratować życie. Jest tyle nieszczęścia na świecie, nigdy nie wiadomo kiedy nas może spotkać podobna sytuacja. Dlatego warto pomagać! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. 1% naprawdę warto przekazywać. Nas to nic będzie kosztować, a może się przysłużyć w dobrym celu! Pomaganie jest fajne i nie zapominajmy o tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, mam wrażenie, że tych dzieci jest coraz więcej. U mnie w mieście walczymy właśnie o trójkę.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger