11:30

I. Tront "Przygody Kotki Misi"

Dziś zostajemy w klimacie książek dla dzieci.

Chciałabym Wam pokazać świetną książeczkę, która nie tylko niesie ze sobą uczy poprzez zabawę...

"Przygody kotki Misi" Ilony Tront, wydana przez Wydawnictwo Novae Res.

Bohaterami książki zwierzątka- kotki- Misia, Brutus i Pawia. Każdy z dziesięciu rozdziałów przedstawia przygody naszych bohaterów, pokazując konkretne sytuacje i prawidłowe sposoby zachowania się względem nich. Poruszane są tu takie tematy, jak m. in. przyjaźń i zaufanie, egoizm, higiena osobista, współczucie czy dbanie o środowisku.

„Człowiek niejednokrotnie mógłby uczyć się od zwierząt” czytamy w pewnym momencie. Bo niestety to prawda, bywają sytuacje, gdy można bardziej liczyć na zwierzę, niż człowieka, który zatopiony w swoich sprawach nie zwraca uwagi na innych.

Co mi się podoba w książce? Poza tym, że niesie z sobą pozytywne treści, to uczy logicznego myślenia, poznaje z najpopularniejszymi przysłowiami.
Każdy rozdział kończy się przysłowiem, odnoszącym się do przeczytanej treści- np. „Przyjaźń buduje, niezgoda rujnuje” czy „Nie rób drugiemu co tobie niemiłe” itp. Ponadto autorka wchodzi w interakcję z małymi czytelnikami zadając im pytania- czasem odnoszące się stricte do treści rozdziału, czasem zahaczając o tematykę ogólną, aczkolwiek związaną z treścią. To mi się bardzo podoba, gdyż wskrzeszamy w dziecku kreatywność, logiczne myślenie, popychamy ku tworzeniu rozbudowanych wypowiedzi.
Na końcu książki znajdują się kolorowanki i łamigłówki oraz – tu kolejny plus- zagadki.
Książka jest naprawdę fajna i powinna znaleźć się w biblioteczce każdego malucha. Jak pisze autorka: „Pisząc ją (książkę- przyp. Red.), chciałam by wszystkie dzieci od najmłodszych lat umiały wybrać dobro i potrafiły docenić takie wartości jak: miłość, przyjaźń, zdrowie, uczciwość, wolność, rodzina i szacunek do ludzi i zwierząt”.

Znajdziecie ją już wkrótce na półkach księgarń.

Dziękuję Wydawnictwu Novae Res za przekazanie książki do recenzji.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

6 komentarzy:

 1. właśnie skończyłam ją czytać, ale ten silnie edukacyjny charakter książki mnie nieco męczył.
  zapraszam serdecznie na konkurs, w którym można wygrać książeczki dla dzieci: http://bajkowir.blogspot.com/2016/01/konkurs-z-wydawnictwem-skrzat.html
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie, jak dla nas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca książeczka !
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na łamigłówki junior jest jeszcze za mały, ale sama książeczka zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger