12:08

A. Niesłuszny "Opowieści biblijne na wesoło"

Jaka Wam się wydaje najpoważniejsza książka, poza Encyklopedią?
Biblia!
Raczej nie przywykło się żartować ze spraw wiary, a przynajmniej nie jest to mile widziane.

„Opowieści biblijne na wesoło” autorstwa Artura Niesłusznego, wydane przez Novae Res.
Jest to opowieść o dziejach postaci, znanych nam z kart Biblii, jednak opisane w formie żartu, satyry. Dowiadujemy się jakie stosunki panowały między prorokami podczas biesiadowania. Rozmowy między nimi pełne są w docinków i drwin. Przy suto zastawionym stole, polewając obficie wino rozmawiają o zniszczeniu Sodomy i Gomory czy faraonie i wędrówce narodu wybranego do Ziemi Obiecanej. Dawid, Daniel, Jozue, Józef, Samson, Jonasz i Hiob w biblii są ukazani jako uosobienia dobra i mądrości, tu poznajemy ich z innej strony.


Rozbudowane są tu też opowieści o budowaniu Wieży Babel, Jest też opis scen w Edenie w formie wiersza.

Książkę czyta się bardzo lekko i fajnie. Daje nam nowe światło na wydarzenie opisane w Biblii. Mimo, że ksiażka Artura Niesłusznego to opowieść fikcyjna, uświadamiamy sobie, że i prorocy byli tylko ludźmi i że mieli swoje wady i zalety... Przy okazji dowiedziałam się kilka nowych biblijnych faktów i odświeżyłam te, które mi umknęły. Ironiczna forma pisania sprawiła,  że miło spędziłam sobotni wieczór :)

Jeśli chcecie poznać Biblię od nieco innej, troszkę ciekawszej strony- zapraszam po książkę.
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger