11:01

Książeczki dla maluszków

Czy książeczki mogą uczyć nie mając tekstu?
Czy już dziecko 3- miesięczne może mieć swoją książeczką?
Oczywiście!
Dziś Wam pokażę małe, niepozorne książeczki wydane przez Wydawnictwo Olesiejuk, ale z wielką mocą i przekazem!
„Widzę to- kwadraty”, ”Widzę to- kółeczka”, „Czarne czy białe- rzeczy”, „Czarne czy białe- podróże”,, Czarne czy białe- osoby”, „Pomarańczowa książecka”, „Zielona książeczka”, „Różowa książeczka”, „Niebieska książeczka”, Żółta książeczka”.

Zacznijmy od kolorowych książeczek . Należą do serii „Wiem wszystko” i przeznaczone są dla dzieci od 1 roku życia. Mają za zadanie nauczyć dziecka kolorów, nazw przedmiotów i kształtów. Każdy obrazek jest podpisany, a ma to na celu naukę czytania metodą Domana. Każda książeczka to zbiór przedmiotów w danym kolorze. Książeczki są świetne i przyznam, że w swe łapki dorwał je Filipek- miłośnik książeczek wszelakich i codziennie po kilka razy je „czytamy”. Jak Filipka nie ma w pobliżu to dobiera się do nich Jaś. Warto je mieć i za ich pomocą uczyć dziecko otaczającego świata.

Warte uwagi są też książeczki z serii „Czarne czy białe”. Te są przeznaczone dla młodszych dzieci- od 6. miesiąca. Dzięki zawartym w książeczkach obrazkom ze skontrastowanymi kolorami dziecko ma ułatwione pole widzenia, a oko koncentruje się na detalu. Te książeczki również, już starszym dzieciom pomoże w nauce czytania stosując metodę Domana.Najbardziej spodobały mi się natomiast książeczki z serii „Widzę to”. One są dla dzieci od 3 miesiąca. Wyraźne kształty kształtują sprawność oka maluszka, uczą koncentracji. Przyznam też, że stosuję je do nauki spostrzegawczości u starszych chłopaków. Oglądając je pytam ile jest kwadratów, ile kółeczek na danej stronie. Ile niebieskich kółeczek czy czerwonych kwadratów. Naprawdę świetna sprawa!!!


Książeczki kupić można w internetowej księgarni Świat Książki.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

  1. w pracy mam książeczkę wydaje mi się , że jeszcze prostszą. wydawnictwo wilga. forma ta sama, czarno biała kontrastowa i tylko duże przedmioty jednolite. fajna sprawa bo nawet nie wiedziałam, że są takie książeczki i to z takim wyborem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo fajne są takie książeczki, mój synuś uwielbiał się nimi bawić

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger