16:30

M. Sprenger "Historia Poznana"

„Historia Poznana” to pięknie wydana książka przez Wydawnictwo ZYSK I S-KA.
To opowieść o chłopcu o imieniu Poznan i jego przyjaciół.
Poznan to chłopiec o ognisto- rudych włosach. Gdy czytaliśmy o jego przygodach, to Marcin zamarzył o takich włosach :D

Poznan żyje w czasach Mieszka. Osadę w której mieszka dopada blady strach a to za przyczyną okrutnego stwora z lasu, który nawiedza gospodarstwa. Nazywa się go Wrzaskunem. W żaden sposób mieszkańcom nie udaje się pozbyć potwora, nie pomagają nawet zaklęcia miejscowej szeptuchy ani zastawiane na niego pułapki. Gdy pewnego razu Wrzaskun porwał gąski babci Poznana, chłopiec za cel obrał sobie pokonanie stwora i uwolnienie wioski od jego terroru. Wraz z przyjaciółmi- Przybojem, Żywią i Damroką ruszają, by wyzwolić osadę... Udaje im się, jednak to nie koniec... Od tej pory, Poznan, oznaczony przez Starą Ruwię na czole tajemniczym znakiem, napotyka szereg dziwnych przypadków... Jak to się ma do pokonania Wrzaskuna? Czy w ogóle się t właśnie z tym łączy? Jaki los czeka Poznana i jego rodzinę? O tym przekonacie się czytając „Historię Poznana”.

Książka ta jest zwieńczeniem projektu edukacyjnego „Wypisz wymaluj” w którym brały udział grupy dzieciaków ze szkół podstawowych. Projekt prowadzony był przez rezerwat archeologiczny Genius loci na poznańskim Ostrowie Tumskim. Uczniowie brali udział w zajęciach z archeologii i to ich rysunki zdobią karty książki, ilustrujące życie ówczesnych osadników.

Książka ma charakter nauczający i wgłębia się w historię naszego kraju. Warto ją podsunąć dzieciakom! Wiedza popłaca.

Specyfikacja wydania:
Rok wydania: 2015
Stron:
192
Oprawa: twarda
Format: 200x200
Pakowanie: 4
Data wprowadzenia tytułu do sprzedaży: 25 maj 2015

http://www.zysk.com.pl/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

1 komentarz:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger