14:15

Tydzień z książką. W. Cichoń "Gdzie jesteś, Cukierku".

Dziś mam dla Was propozycję książki o niezłym psotniku.
Cukierek, bo o nim mowa, to kotek. Jednak nie jest zwyczajnym kotkiem, lecz niezłym psotnikiem! Jednocześnie ma w sobie tak wielki urok osobisty, że wszystkie psoty uchodzą mu płazem.
„Gdzie jesteś Cukierku” Waldemara Cichonia to czwarta część serii o Cukierku. Niestety nie mieliśmy okazji zapoznać się z wcześniejszymi, ale nadrobimy, nadrobimy.
Cukierek mieszka razem Marcelą i Maćkiem oraz ich rodzicami. Jest jeszcze Tradycja- mała kotka, która niedawno dołączyła do rodziny. Tym razem Cukierek ma misję! Musi uchronić Maćka przed przedszkolem! Udaje mu się też pogodzić skłóconych rodziców Maćka i Marceli. Jak więc widzicie ten kot nigdy się nie nudzi!
Wszystkie przygody kotka są nakreślone prostym, lekkim językiem z dozą humoru, dzięki któremu dość często wybuchałam śmiechem. Narratorem jest sam Cukierek, zatem mamy informacje z pierwszej ręki. Udało mi się nawet usadzić dzieciaki moje starsze :) Chłopcy polubili Cukierka, zastanawiali się nawet, czy Cukierek jest kolegą Miśki :D
Treść jest przystosowana już dla najmniejszych odbiorców a piękne ilustracje w wykonaniu Dariusza Wanata sprawiają, że warto mieć tą książkę w swojej biblioteczce.
Moją uwagę wzbudziła okładka. Twarda, z tłoczoną ilustracją i napisami. Poza treścią, ważne jest pierwsze wrażenie, zatem „Gdzie jesteś Cukierku” Wydawnictwa Dreams całkowicie zdała egzamin!

"Jak zaopiekować się koszatniczką? Czy opłaca się pomagać wścibskim bliźniaczkom z sąsiedztwa? Jak pogodzić skłóconych rodziców Marcela i Maćka? Co wspólnego z wypoczynkiem na łonie natury ma pan w słomkowym kapeluszu? Jak można poradzić sobie z surową opiekunką? Co wyniknie z wizyty gościa z Japonii? I co dzieje się, gdy w okolicy pojawia się zielone… straszydło?
Co wyrabiał kocur bury? Zapraszamy do lektury!"
Specyfikacja wydania:
Cena: 25.00 zł
Ilość stron: 76
Oprawa: twarda + UV + tłoczenie
Autor: Waldemar Cichoń
Ilustracje: Dariusz Wanat
ISBN: 978-83-63579-60-9
Format: 155 x 215
Data wydania: Marzec 2015


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

  1. super pomysł, a dla trochę większych Skarbów polecam coś o edukacji i naszym kraju http://zuzutoys.pl/13-seria-polska-dla-dzieci zamówiłam ostatnio puzzle Polska dla dzieci, rewelacja

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger