21:57

Tydzień z książką. R. Forehand, N. Long "Jak wychowywać uparte dziecko".

Na sam wieczór mam dla Was kolejną pozycję, poświęconą wychowaniu dzieci.
„Jak wychowywać uparte dziecko” R. Forehand i N. Long, wydana przez Wydawnictwo Bis to poradnik, zawierający pięciotygodniowy program wychowawczy.
Dowiemy się tu między innymi, jak sprawdzić, czy dziecko nie wymaga leczenia, jaki wpływ na jego zachowanie ma środowisko, jak i radio, telewizja i komputer.
Dzięki wielu „testom” dowiemy się, jak sprawdzić, czy np. dziecko jest uparte.

Autorzy poświęcają swoją uwagę różnym problemom wychowawczym, m.in. z nadpobudliwością, agresją, ADHD, napadami złości, zasypianiem i porannym wstawaniem. Przeznaczona jest dla rodziców dzieci od dwóch do sześciu lat.
Wskazówki są napisane prostym językiem, łatwym do zrozumienia. Czytając książkę wszystko wydaje się proste.
Szczerze mówiąc kilka razy próbowałam wcielić w życie ten program, jednak zawsze coś mi wypadało. Mam nadzieję, że w końcu mi się uda.
Książkę jednak przeczytałam od deski do deski, i mimo że mi z systematycznością nie wyszło, to dowiedziałam się na przykład, ze nie mogę używać słów „nigdy” oraz „zawsze” i jak wydawać polecenia- nie mylić z komendami!
Książka „Jak wychowywać uparte dziecko” to realne rozwiązanie problemów rodziców z dziećmi. Zawiera liczne przykłady, konkretne wyjaśnienia i rozwiązania.
Polecam!

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

1 komentarz:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger