10:44

Tydzień z książką. Pittau & Gervas "Zęboszczotki", M. Matoso "Klapu klap"

Babaryba to wydawnictwo wyjątkowe. Już sama nazwa mówi, że nie mamy do czynienia z czymś oklepanym, a nowym, innowacyjnym!
Już książeczka o pupach pokazała, ze nie kierują się konwenansami.
Dziś mam dla Was dwie naprawdę świetne książeczki, w których, mimo iż treści jest mało, to przekaz jest konkretny.

„Zęboszczotki” Pittau & Gervas to zbiór szczotek dla zębów dla każdego! Dla strażaka, krawca, dorosłego, dziecka. Tak! Płeć, wiek czy też zawód zostały zilustrowane za pomocą szczoteczek do zębów! Nawet są zęboszczotki dla szczerbatego, bezzębnego jak też dla niewidzialnych.

Co mogę o tej książce napisać? Uśmiałam się momentami. Świetne ilustracje i doskonałe pomysły. 

Przyznam, ze nie wpadłabym na taką myśl. Książka ma na celu zmotywować dzieciaki do mycia ząbków poprzez przeniesienie je w zaczarowany i zwariowany świat szczotek do zębów!

W krainę zęboszczotek ruszam z moimi starszakami, którzy zgadują do kogo należy dana szczotka. No dobra- już tyle razy to przerabialiśmy, że znają to na pamięć :)

Książka „Zęboszczotki” wydane są w twardej oprawie z twardymi stronami. Chcesz się pośmiać? 


Świetna jest książeczka „Klapu klap” Magdaleny Matoso. Bynajmniej nie chodzi tu o klapsy, acz o rozwój dzieci. Poprzez zabawę uczymy dzieci liczyć, jak brzmią dane dźwięki. Jest idealna podczas zajęć logopedycznych, gdyż zawiera ćwiczenia usprawniające mowę- dziecko wymawiając krótkie zwroty ćwiczy język- brzdĘk, fomfim, Plim, Bzzz...

Kwintesencją tego wszystkiego są świetne ilustracje. Kolorowe, proste, dla małych dzieci. Duży rozmiar skłania do patrzenia na nie, poznawania kolorów kształtów. Nie sposób je ominąć. Opisy też mogą być przydatne do nauki literek .

Każda kartka jest ponumerowana, przez co dziecko uczy się liczyć.

Książka jest naprawdę świetna, ćwiczymy na niej z Jasiem, zresztą on bardzo lubi ją przeglądać- ciekawią go kolorowe ilustracje. 

Musicie ją mieć!Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger