14:17

Zwierzątka ze zwierzątkowa

Dziś będzie bajecznie... Zapraszam do lektury :)

W pewnym zielonym lesie, hen, hen daleko, niemal na końcu świata żyły sobie zwierzątka- osada, w której mieszkali nazywała się Zwierzątkowo. Były wśród nich i żyrafy, i słonie i zebry i nawet kolorowe papugi! Żyły spokojnie i szczęśliwie. Wszystko odbywało się ustalonym rytmem. Były bardzo przyjazne i pomocne. Gdy tylko, ktoś się znalazł w potrzebie, niemal od razu otrzymywał pomoc. Nad zwierzątkami panował lew. Pewnie nie raz słyszeliście, że lwy są królami zwierząt, tak też było w Zwierzątkowie. Lew rządził mądrze i sprawiedliwie. Zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro zwierzątek, gdyż kochał je tak bardzo, jak Was kochają Wasi rodzice!
Razu pewnego do dobrego świata zwierzątek dostała się zła i podstępna hiena. Nie przybyła tu przypadkiem. Oj, nic z tych rzeczy! Stado hien planowało obalić rządy króla lwa! Jednak, jako, że były sprytne postanowiły najpierw doprowadzić do rozpadu przyjaźni zwierzątek. Jeśli w Zwierzątkowie rozbrzmią kłótnie i swary, szybciej hieny osiągną swój cel!
Już pierwszego dnia hiena zaczęła realizować swój niecny plan! Mówiła:
-Jak to słodycze jecie razy w tygodniu? I tylko po jednej kostce czekolady? Lew jest bardzo okrutny dla was!- przekonywała zwierzątka.
Albo:
-Codziennie chodzicie spać o 21? A czy wiecie, jak pięknie rozgwieżdżone jest niebo o 23?- wzdychała.
Zwierzątka początkowo gorliwie broniły swojego króla, jednak z czasem i zapał mijał i zaczęły się zastanawiać, czy rzeczywiście lew ich nie unieszczęśliwia! Hiena widząc wahania zwierzątek buntowała je coraz bardziej, aż pewnego dnia na leśnej polanie wybuchł bunt! Mieszkańcy Zwierzątkowa wręcz żądały ustąpienia lwa z tronu, który widząc ich zawziętość opuścił osadę. Idąc leśną ścieżką połykał gorzkie łzy. To nieprawda, co mówią, że prawdziwe lwy nie płaczą…
Tymczasem w Zwierzątkowie zabawa trwała w najlepsze! Zwierzątka tańczyły, jadły pyszne ciasteczka z kremem i cukierki czekoladowe. Hiena zacierała łapy, bo wiedziała, że gdy tylko ona wraz ze swoją bandą obejmą władzę wszystkie te zwierzątka zostaną sprzedane do cyrku!
Zabawa skończyła się późną nocą. Zwierzątka po raz pierwszy nie umyły ząbków na noc, nie zjedli lekkiej kolacji ani też nie ułożyli się wygodnie w swych posłaniach. Mimo to czuły się szczęśliwe, bo mogły robić to, na co mają ochotę!
Niestety rano nie było już tak wspaniale! Wszystkie zwierzątka bolały brzuszki i były bardzo ale to bardzo niewyspane. Zaczęły rozumieć, dlaczego lew był w tej kwestii tak surowy. Zwierzątka uświadomiły sobie, jak podle względem niego postąpiły. Jednak nie było czasu na przemyślenia, bo oto otoczyła je chmara złowrogich hien. Zwierzątka początkowo nie wiedziały o co chodzi, jednak szybko zorientowały, że są w poważnym niebezpieczeństwie. Wtuliły się w siebie przerażone, gdy usłyszały drwiący głos:
-I co teraz, naiwniacy? – zaśmiała się jedna z hien- nie ma waszego wodza. Nikt was nie obroni. Teraz to miejsce jest nasze. Dla was czeka miejsce w cyrku Strasznego Mariana!
A powiem Wam kochani, że Straszny Marian był bardzo okrutnym człowiekiem! Wszystkie zwierzęta w jego cyrku były bardzo źle traktowane. Zwierzęta ze Zwierzątkowa przeraziły się bardzo na myśl o tym, że miałyby tam trafić!
Nagle dało się usłyszeć potężny głos króla lwa!
-Nigdy nie pozwolę wam skrzywdzić moich zwierząt! Wynocha stąd okrutne hieny! Zmykajcie prędko, pókim dobry!- ryknął głośno.
Złośliwe hieny zaczęły się śmiać, mówiąc:
-Już teraz nie masz nic do powiedzenia! Zwierzęta już nie chcą, byś nimi rządził. Teraz my przejęliśmy władzę!
Król lew popatrzył na swoje zwierzęta, po czym przeniósł wzrok na hieny i wycedził:
- To, że zwierzęta mnie nie chcą, to nie znaczy, że przestałem je kochać i bronić... Po czym ryknął glośno, pokazując wielkie i ostre kły!
Hieny wystraszyły się nie na żarty i szybko czmychnęły w dal, nigdy już nie wracając. Zwierzęta przeprosiły lwa za swoje zachowanie, opowiadając, jakie były skutki jedzenia słodyczy i zasypiania późną porą. Wiedziały już, że lew zabraniał tego nie ze złości, lecz z troski o nich, by nie stało się im nic złego! Odtąd żyli w zgodzie wiele wiele lat...

Tak i Wy, moje Kochane dzieci. Czasem Wam się wydaje, że rodzice zabraniając Wam czegoś Was nie kochają. A to nieprawda. Robią to z troski o Was, by nie stała Wam się krzywda, by nie bolał brzuszek, jak zjecie czekoladę zamiast kolacji, albo główka, gdy pójdziecie późno spać. Dobranoc, śnijcie słodko o zwierzątkach ze Zwierzątkowa.


Źródło


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

 1. Cześć
  Nazywam się Klaudia i z chęcią stworze dla Ciebie ślicznego bloga.
  Jeśli, więc jesteś zainteresowany czymś takim, proszę napisz do mnie.
  O to mój FB https://www.facebook.com/wystrojbloga
  Zapewniamy szybką i dobrą prace, okraszoną stałym kontaktem.
  Zapraszam serdecznie i przepraszam za SPAM :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi sie i zdjęcie do bajki pasuje

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger