21:00

Tydzień z książką."Encykloped- Zwierzęta" oraz "Moja pierwsza encyklopedia. Dlaczego?".

Pisałam już niegdyś, ze lubię książki edukacyjne. Dzięki nim dziecko może się coś nauczyć.
Na wieczór mam dla Was recenzje dwóch świetnych książek!
„Encyklopedia Zwierzęta” Wydawnictwa Siedmioróg oraz „Moja pierwsza encyklopedia- Dlaczego”wydana przez Oficynę Wydawniczą Promocja. Obie bardzo wartościowe, wnoszące wiele w rozwój dzieci.

„Encyklopedia Zwierzęta” to wydana w twardej oprawie książeczka, dzięki której dzieci przeniosą się w świat zwierząt.

Poznają ważne elementy życia zwierząt, wybiorą się w podróż po świecie, dowiadując się, jakie gatunki zamieszkują dany kontynent. 

Książka jest napisana prostym językiem, tak by odbiorcy- dzieci w wieku 7- 10 lat, wszystko doskonale zrozumieli. Treści są uporządkowane wedle poszczególnych działów tematycznych- układ jest prosty i przejrzysty. 

Dodatkowym atutem są piękne ilustracje, obrazujące treść strony. Ich realistyczność szczegółowo oddaje wygląd zwierząt. 

Uważam, ze taka encyklopedia jest ważnym elementem biblioteczki małego człowieka- wiedza zawsze się przydaje, a dzieciak może zabłysnąć ciekawostkami na lekcjach przyrody.

Kolejną bardzo fajną encyklopedią jest „Moja pierwsza Encyklopedia. Dlaczego?”. Tutaj do wiadomości dołączone są zadania dla malucha. 

Jest to zbiór pytań, które zazwyczaj zadają dzieciaki, a na które czasem nie znamy odpowiedzi. Dlaczego psy lubią kości? Dlaczego koty mruczą? Dlaczego kaktus ma kolce? Dlaczego się kłócimy? To tylko niektóre z pytań na które znajdziemy odpowiedzi. 
Aby je utrwalić w główce dziecko ma za zadanie rozwiązanie zadania- łamigłówki, kolorowanki, zagadki. Uroku książeczce dodają piękne, kolorowe ilustracje. 

Dlaczego polecam tą książeczkę? Gdyż dzięki niej dziecko nabierze nowych umiejętności, stanie się mądrzejsze i wzbogaci swoją wiedzę. Wyobraź sobie minę znajomych, gdy Twój maluch „zagnie” ich swoją wiedzą... Ja już kilka takich sytuacji miałam i wierzcie, że duma aż rozpiera serce rodzica!

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

 1. Moja córka, to lubi takie książeczki z zadaniami, jak ta druga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córeczka uwielbia książeczki i choć na takie, które przedstawiłaś jest o wiele za mała to na pewno kiedyś je przetestujemy. Dzięki!

  Zapraszamy do nas www.MamaNelki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Moją pierwszą encyklopedie mamy, ledwo się już trzyma tak ją uwielbiają...

  OdpowiedzUsuń
 4. W dzieciństwie lubiłam tego typu książki edukacyjne, bo znajdowały się tam treści, jakich nie przekazywano w szkole, a duża ilość obrazków i kolorów skupiały uwagę na tym, co się robi. Ja również je polecam.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger