09:00

5. Tydzień z książką dla dzieci. A. Pieczaba "Superksiążka do angielskiego dla przedszkolaków".

Język angielski w dzisiejszych czasach to podstawa. Warto więc wpajać go dzieciom już od najmłodszych lat.
Kiedyś nie przykładano tak do tego wagi, więc ja po raz pierwszy miałam z nim styczność dopiero w klasie 5 podstawówki. Zbyt późna nauka i kompletny brak zdolności językowych przełożyło się na to, że angielski szedł mi średnio. Lepiej było z rosyjskim i niemieckim.
Dziś dzieci uczą się języków już od zerówki. U nas w szkole przedszkole i zerówka ma dwie godziny zajęć tygodniowo.
Jako, że mój Marcin nie chce w tym uczestniczyć staram się wpoić mu wiedzę w domu i przyznam się, że z dobrym skutkiem. Od dawna liczy do 10 p po angielsku, zna podstawowe słówka, nie tylko „sorry” i „ok”. Filip też nie jest zbytnio w tyle za nim.
Od niedawna w nauce pomaga nam „Superksiążka do angielskiego dla przedszkolaków” Aleksandry Pieczaby, wydawnictwa Novae Res z dumnym przedszkolakiem na okładce. 

Superksiążka to zbiór zadań i ćwiczeń w języku angielskim. Co ważne, połapią się w niej rodzice, u których angielski nie leży na wysokiej pozycji (jak ja na ten przykład). Wszystko jest napisane zrozumiałym językiem, w nawiasach jest przedstawiona wymowa. 

Dziecko poprzez zabawę uczy się nowych słówek, jak się przedstawić, przywitać, poznaje nazwy kolorów, znaczenia w zakresie pracy, domu czy żywności, czyli wszystkiego, co go otacza. Przyznam szczerze, że brakuje mi tu ilustracji- wydaje mi się, że przy ich pomocy dziecko więcej by zapamiętało.

To obowiązkowa pozycja dla rodziców, którzy chcą wszczepić dzieciom miłość do języka, a pamiętajcie- znajomość języków procentuje!


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

5 komentarzy:

 1. U nas angielski jest w przedszkolu juz u najmłodszych przedszkolaków. Oczywiście nie jest obowiązkowy, ale moje dzieci chętnie na niego chodzą. Uczą się poprzez zabawę, a do tego w domu podczas oglądania bajek. Anglojęzycznych książek jeszcze nie mamy, ale kto wie, może się w taką zaopatrzymy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna, przydałaby się mojemu synkowi

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka, u nas do nauki języków jest tata :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za opinię i życzę przyjemnej i owocnej nauki. Aleksandra Pieczaba

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger