15:00

5. Tydzień z książką dla dzieci. "The Avengers"

Przenoszę Was dziś do mroku, ciemności i wojny, czyli do świata Avengers.
Seria książeczek „The Avengers” wydawnictwa Ameet składa się z czterech części:
  • „Misja Kapitana Ameryki”
  • „Hulk kontra świat”
  • „Iron Mam w akcji”
  • „Thor Gromowładny”

Osobiście nie jestem zwolennikiem kontaktów najmłodszych dzieci z takimi książeczkami, gdyż nie bójmy się tego powiedzieć- niosą przemoc. Jednak z tego co wiem 11- latki szaleją za tą serią. Opowiem Wam o książeczek z perspektywy 11- letniego znajomego, który otrzymał od nas te książeczki. 

„Misja Kapitana Ameryki” to książeczka początkująca serię. W Ameryce trwała wojna, w której brało udział wielu ludzi, w tym Steve, który przeistoczyła się w Kapitana Amerykę. Od tego czasu walczy, by wyzwolić swój kraj z niebezpieczeństwa. Musi pokonać Czerwoną Czaszkę- przywódcę organizacji Hydra. Czy mu się to uda? Zakończenie nie kończy się entuzjastycznie...

„Hulk kontra świat” to ciąg dalszy walki z Hydrą. Tym razem prowadzi ją kapitan Ross. Walczy z okrutnym Hulkiem- zielonym potworem, który ma za zadanie pokonać armię Rossa. Jak się zakończy bitwa i po co Czarnej Wdowie krew Hulka?

Trzecia książeczka „Iron Man w akcji” rozpoczyna się dobrą nowiną- nasz bohater uratował Kalifornię przed atakiem robota giganta! Oczywiście atak zleciła organizacja Hydra!
Za maską bohaterskiego Iron Mana stoi miliarder Tony Stark, który nie spocznie, póki nie uratuje miasta spod wpływu Hydry. Walcząc z robotami okazuje się, że przeciwko Iron Manowi wysnuto jego własne technologie... Najprawdopodobniej zostały wykradzione. Co teraz?

Ostatnia część The Avengers „Thor Gromowładny” to ukazanie walki Thora ze złem. Jest to najdzielniejszy z wojowników, który broni miasta przed złoczyńcami. Czy mu się to uda? Czy zdoła pogodzić misję walki na ziemi z misją w swoim świecie, gdzie musi wystąpić przeciwko bratu?
Jak skończy się ta walka?

Książeczki „The Avengers” to kilkunastostronicowe książeczki, bogato ilustrowane. W każdej broszurce znajdziemy karty kolekcjonerskie.
W naszych czasach kochało się Spidermana i Supermana, teraz nastolatki interesują się The Avengers.

Książeczki znalazłam w księgarni internetowej platon24, o której już kilka razy pisałam. Warto tam zajrzeć, bo naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie!
http://platon24.pl/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger