08:30

5. Tydzień z książką dla dzieci. A. Perkowska "Pojazdy na wsi", "Pojazdy na budowie", "Pojazdy na ratunek", "Pojazdy na niebie".

Zostajemy w klimacie pojazdów, choć tym razem nie tylko rolniczych.
Chciałabym Wam przedstawić serię małych, kolorowych książeczek, obowiązkowych w biblioteczce każdego chłopca! Pojazdy Aleksandry Perkowskiej, bo o nich mowa idealnie wtopiły się w zainteresowania moich chłopców, zresztą- przecież mama wie co dobre :)

  • Pojazdy na wsi
  • Pojazdy na niebie
  • Pojazdy na ratunek
  • Pojazdy na budowie.
Są to kilkustronnicowe małe książeczki z twardymi kartkami. Każda z nich przedstawia pojazd z danej „kategorii” opatrzony lekkim wierszem. Ilustracje to podstawowy detal książeczek. Rysunki są staranne i dokładne. Wierszyki zaś łatwe do zapamiętania i lekkie.
Pojazdy na wsi to traktor, kombajn, cysterna do przewozu mleka, kosiarka oraz ciężarówka do transportu zwierząt.

Pojazdy na niebie to helikopter, lotnia, samolot, balon oraz rakieta.

Pojazdy na ratunek to straż pożarna, karetka, radiowóz, śmieciarka oraz pogotowie drogowe.

Pojazdy na budowie to betoniarka, dźwig, wywrotka, koparka oraz walec.

Książeczki wzbudzą zainteresowanie każdego chłopca, który z ciekawością będą chłonąć ilustracje oraz wiersze.

W skład „Pojazdów” Wydawnictwa Skrzat wchodzą jeszcze Pojazdy na wodzie i Pojazdy w mieście- koniecznie muszę dokupić do kolekcji przy kolejnej wizycie w Empiku!
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

  1. Tak przeglądam i widzę, że to jest bardzo kreatywny blog :) Bardzo mi się podoba:) to zwracam się z prośbą abyście pomogli trochę mi w pomysłach :d Otóż mój dzieciak uwielbia tworzyć i jest strasznie kreatywny :) sam znalazł jakąś aplikacje do tworzenia bajek i siedzi tam i tworzy :) przy czym uwielbia rysować, malować oraz przychodzić i mówić mi o swoich pomysłach na film :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Coś dla Niko, on uwielbia takie książki :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger