18:30

Jest sobota- jest seksparty. E. Herz "Seksparty"- recenzja książki.


Światem wstrząsnął Grey i jego wybujałe fantazje. Ja o takim Greyu przeczytałam w książce „Seksparty” Emmanuela Herza.
Jak wielkie mogą być pragnienia cielesne człowieka, by zmusić bliską osobę, by potulnie je wypełniała?
Lub drugiej strony- jak bardzo trzeba kochać, by dla spełnienia żądzy ukochanego robić coś wbrew sobie?
Julia i Borys to małżeństwo trzydziestolatków. Wydaje się, że nic im do szczęścia nie brakuje. Są zdrowi, bogaci. Mają wspaniałe dzieci i wciąż się kochają.
Tak to wygląda z boku i pewnie oczyma Julii też to tak wygląda. Kobieta nie wie, o marzeniach swojego męża...
Przypadkowa przygoda w saunie przybliża mężczyznę do wgłębienia się w temat swingu. Podnieca go to. Zaczynają się niebezpieczne rozmowy na czacie i gorączkowe myśli, jak namówić do tego żonę... Po jakimś czasie się udaje... Mocno wstawiona Julia wtapia się w środowisko swingersów w pewnym klubie. Budzi tym wściekłość męża, który nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Seks grupowy miał być nowym doznaniem, przyjemnością, a okazało się, że wzbudziła wściekłą zazdrość Borysa. Dla Julii temat wydawał się zamknięty- odegrała się na mężu i myślała pewnie, że już nie będą do tego wracać.
Nic bardziej mylnego. Borys coraz bardziej wtapiał się w erotyczne czaty. Podniecało go to, jednocześnie pchało w niebezpieczną pułapkę, z której ciężko będzie wyjść... doszło do tego, że dał sobie „obciągnąć” za 200 złotych!
W tym czasie jego firma przeżywała poważne problemy. Tym sposobem narodził się pomysł na biznes... Seksbiznes, w który Borys z czasem wciąga też żonę... Przyznam się, że były momenty, gdy miałam wielkie obrzydzenie do działań bohaterów, do ich nowych pomysłów, jak „uatrakcyjnić” biznes. Cóż, taka prowincjonalna dziewka ze mnie.
Osobiście, gdybym była na miejscu Julii nigdy nie zgodziłabym się na takie coś. Widać, że miłość do męża i pragnienie spełnienia jego zachcianek- nawet tych głupich i absurdalnych- przysłoniła jej cały świat.
Wiedzą, że igrają z prawem, jednak nie ma to dla nich znaczenia, zwłaszcza dla Borysa, który spełnia się w swoich chorych żądzach...

Do czego ich to doprowadzi? Do rozstania? Wyprucia z wszelkich uczuć. W końcu ich małżeństwo to firma usługowa, w której nie ma miejsca na sentymenty i uczucia. Ważny jest seks, ostry seks, wyuzdany seks... I pieniądze z tego. A może w końcu się opamiętają i porzucą ten szaleńczy biznes?

Książkę przeczytałam, momentami mnie gorszyła. Zadaje pytanie- jak wiele człowiek może poświęcić? Gdzie jest godność, miłość... Czy wszystko można przerobić na biznes? Nawet swoją intymność?

Książka „Seksparty” to prawdziwy wstrząs emocjonalny... Dzięki niej doceniłam, to czego nie doceniałam... Wolałabym nie myśleć, co by było, gdybym trafiła na takiego Borysa... Rozwód murowany.

Książka „Seksparty” wydana jest przez wydawnictwo Novae Res.

http://www.novaeres.pl/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

7 komentarzy:

 1. O kuźwa...gdzie ją kupić? Musze ją przeczytać. Ja polecam ''11 minut'' Paula Coello. Troche inna fabula ale w sumie tez podobna:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka już wkrótce trafi do księgarń :)
   Zaglądaj na http://zaczytani.pl/ :)

   Usuń
 2. Grey mnie jakoś nigdy nie kusił, ale w tej książce chyba jest głębszy sens. Chętnie poczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie i zachęcająco napisane. Jeśli wypatrzę tą książkę to chętnie ją kupie Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. chętnie dorwę tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie przemawia do mnie...

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger