14:28

Matko Polko, weź się ogarnij!

Od jakiegoś czasu obserwuję zjawisko „Matka matce wilkiem”.
Każda się prześciga, która lepsza. Która bardziej kocha i jak tą miłość okazuje.
 • Ja karmię piersią, a ty paszą. Co z ciebie za matka, że zabierasz dziecku to co najlepsze? 
  A zapyta się taka jedna z drugą, co jest powodem karmienia mm? Zastanowi się jedna z drugą, że gdy matka karmiąca piersią w nocy położy dziecko koło siebie, wystawi- za przeproszeniem- cyca dziecko je, a ona drzemie, to matka karmiąca mm wstanie, przygotuje mieszankę, weźmie dziecko na ręce, przytuli i nakarmi. I co, to gorsza matka niby jest?
 • Dajesz dziecku czekoladę? Chcesz, żeby było grube?
  Daję. Kostka czekolady po obiedzie nikogo nie zabiła, nie sprawiła, że próchnica na zębach się osadzi albo od razu waga podskoczy o 10 kg. Wszystko jest dla ludzi i dla dzieci, nawet odrobina czekolady.

 • Idąc tropem jedzenia- frytkami karmisz, pizzą? No, jakie przestępstwo. Raz na dwa tygodnie, czy nawet rzadziej dać dziecku frytki czy pizzę. I to jeszcze z ketchupem. Ty w dzieciństwie frytek nie jadłaś? Bo u mnie jak mama smażyła frytki, to się jadło do oporu!
 • Twoje dziecko ogląda bajki? Chcesz, żeby się źle rozwijało?
  Oglądają moje dzieci bajki. 2- 3 godziny dziennie. W rozwoju się nie cofią, ale nawet nabierają nowych umiejętności.
 • Zakładasz dziecku rajstopki? O Ty niedobra! Obdzierasz go z godności.
  Ja sobie pisze posta a moje dzieci się bawią. W rajtuzkach.

 • Jak śmiesz mówić, że Twoje dziecko jest mądre? W tym wieku nie może tego wiedzieć ani tak płynnie mówić, jak Ty tu się chwalisz. 
  Bez komentarza.
Przykładów można mnożyć. Są tacy, co się do wszystkiego doczepią. Uważają się za lepsze matki, bo to, bo tamto. A tak naprawdę podwyższają swoje ego gnojąc drugiego człowieka.
Dobra matka to taka, która karmi- czymkolwiek, ale karmi. Która nie znęca się nad dzieckiem- ani psychicznie, ani fizycznie. Która kocha i tą miłość okazuje.
Uważam, że jestem lepszą matką od pewnej słynnej Katarzyny, bo kupiłam antypoślizgowe kocyki i nigdy nie miałam nawet ochoty jebnąć dzieckiem o podłogę. Od matki Szymusia z Będzina też jestem lepsza, chyba nie muszę pisać czemu.
Jestem lepsza o tych, co dziecko zagłodzili, bo jakiś znachor im kazał.
Jestem lepsza od alkoholiczek, narkomanek, które wolą kupić sobie flaszkę, niż dziecku buty. Jestem lepsza od tych, co ciągle poniżają swoje dzieci, wmawiając im, że się do niczego nie nadają. Przyniosłaś 5? A czemu nie 6?
I każda z nas jest od takich lepsza! A nie, że matka kp od matki mm, matka która puszcza bajki od tej która nie puszcza!

Druga sprawa, to niektóre rzeczy, co robią matki mnie przerażają. Jedna się pyta czy pampersy można suszyć. Drugiej sąsiadka powiedziała, że 6- latki idą do pierwszej klasy, a jej pięciolatka powinna już chodzić do zerówki. W połowie roku poszła do dyrektora pytać, czy jej dziecko przyjmie. Ciekawe jak jej poszło.
"Hitem" jest pytanie, czy dziecku można polać piwka na lepsze spanie. Co tam piwko!  Polej mu dwie setki, to pośpi z 24 godziny, będziesz miała chwilę spokoju!
Zdjęcia „Pierwszych kupek” na facebooku? Czemu nie! Pokaż mamusiu jeszcze swoją!
Albo jedna, co się żali, że ma brzydką córką, mimo że ona z mężem są urodziwi. No- mała wdała się w kuzynkę, starą pannę. Mama boi się, że córka niczego nie osiągnie. Mamusiu droga, usuń tego posta, gdzieś go dodała, bo w internetach nic nie ginie. Za kilka lat córka to może przeczytać

Takich kwiatków jest dużo. Czasem zastanawiam się czy śmiać się czy płakać... matko Polko weź się ogranij! Nie obrażaj, nie wyśmiewaj, nie wywyższaj się!
Chcesz wyrazić swoje zdanie? Ok, ale nie narzucaj się z nim, nie udowadniaj, że jest lepsze!
Chcesz suszyć pieluchy, żeby zaoszczędzić? To już lepiej tetrówki sobie kup...I  nigdy, przenigdy nie mów, że masz brzydkie dziecko! Każde dziecko jest piękne! I jeśli będziemy wmawiać mu co innego, to sprawimy, że będzie zahukane, nieśmiałe i przekonane o swej brzydocie.
itp., itd...
Amen.

http://i1.memy.pl/obrazki/96cc209880_kobieto_wstan_i_ogarnij_sie.jpg


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

15 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger