12:57

3 tydzień z książką dla dzieci. "Franklin i stare radio", "Franklin na tropie nowego kolegi".Kto z nas nie zna Franklina? To jednak z tych bajek, które bawiły i rodziców i dzieci.
Franklin to sympatyczny mały żółwik, którego znamy z ekranów telewizyjnych bajek. Przygody jego i jego przyjaciół przenosiły nas w krainę snów podczas dzieciństwa.
Wydawnictwo Debit pokusiło się o wersję książkową przygód Franklina.
To małe, cienkie książeczki w miękkiej okładce. Seria składa się z kilkudziesięciu pozycji, opowiadających o przygodach naszego bohatera.

W naszej biblioteczce znalazły się „Franklin na tropie nowego kolegi” oraz „Franklin i stare radio”.
Krótkie opowiastki opowiadając o przygodach Franklina przy okazji uczą dzieci wrażliwości, zasad przyjaźni oraz jak się powinny zachowywać w danej sytuacji. Fabuła jest bogato okraszona pięknymi, kolorowymi ilustracjami, idealnie wręcz odwzorowującymi wygląd postaci, znany nam z telewizji.
W opowiadaniu „Franklin na tropie nowego kolegi” nasz bohater i jego przyjaciele zmieniają się w grupę super detektywów, będących na tropie rodziny skunksów. Kluczem do rozwiązania zagadki jest tajemniczy rysunek a potem czerwona chustka a nagrodą nowy przyjaciel- nieśmiały skunks...
 Z kolei książeczka „Franklin i stare radio” uczy dzieci jakże ważnej umiejętności, czyli dzielenia się. Franklin z rodziną robili porządku. Wyrzucali stare rzeczy. Zepsute radio upatrzył sobie Lis, który poprosił Franklina, by mu je dał. Następnego dnia Lis przyniósł do szkoły piękne, grające radio. Widać było, ze w naprawę starego radia włożył sporo pracy i serca. Franklin poczuł zazdrość i żałował oddanego przedmiotu. Lis to szybko zauważył i oddał żółwikowi radio. Sprawił tym wielką radość Franklinowi. Tej radości nie podzielali ich przyjaciele, którzy uważali, że Franklin nie postąpił jak prawdziwy przyjaciel. Franklin powoli zaczął rozumieć, że postąpił wobec Lisa źle, ale czy odda przyjacielowi radio?

Książeczki są ciekawe i warte uwagi. Na pewno spodobają się dzieciaczkom!
Do kupienia na stronie internetowej Wydawnictwa Debit.

http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,list,921,franklin_i_stare_radio.html

http://www.wydawnictwo-debit.pl/offer,list,920,franklin_na_tropie_nowego_kolegi.html


Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Debit.
Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

4 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger