11:14

Tydzień z książką dla dzieci. Najpiękniejsze baśnie Hansa Christiana Andersena


Hans Christian Andersen. To legenda w zakresie bajkopisarstwa. Tak samo jak Bracia Grimm. Jego baśnie czytali nasi dziadkowie, rodzice, czytaliśmy my i teraz czytają je nasze dzieci (lub my im czytamy :)). Pamiętam jak płakałam, gdy umierała Dziewczynka z zapałkami, jak kibicowałam Kajowi i Gerdzie, gdy zagrażała im potężna Królowa Śniegu...
Piękne wzruszające opowiadania, w których niestety dobro nie zawsze zwycięża nad złem. Mam tu na myśli Dziewczynkę z zapałkami. Odnajdujemy tu szczyptę drwiny, np w baśni o |Świniopasie czy Nowych szatach cesarza, by w końcu być świadkami pięknej przemiany Kaja z "Królowej Śniegu".
Baśnie Andersena to baśnie wielu pokoleń, pełne mądrości.  Nie znam nikogo,   kto by choć raz nie zapoznał się z pozycją.
"Najpiękniejsze Baśnie Hansa Christiana Andersena" to pierwsza książka, jaka zagościła w naszej bibliotece, niedługo po narodzinach Marcina. Jak widać życie jej nie oszczędza (oklaski dla Jaśka), jednak to tylko okładka, którą w skleję, jak kupię w końcu taśmę.

Najważniejsze że wnętrze zostało zachowane.
Książka w formacie A4 w grubej oprawie, wydana przez Wydawnictwo Świat Książki. 
Duże, czytelne litery ułatwiają czytania, a kolorowe piękne ilustracje w wykonaniu Anastazji Archipowej  wpływają na wyobraźnię czytelnika.Znajdziemy tu 8 baśni Andersena:
 • Świniopas
 • Księżniczka na ziarnku grochu
 • Królowa Śniegu
 • Nowe Szaty Cesarza
 • Dzielny ołowiany żołnierz
 • Dziewczynka z zapałkami
 • Mała Syrena
 • Choinka

Książka ma szczególne miejsce na półce, często lubię po nią sięgać, nawet sama dla siebie.
Chyba nie muszę Wam jej polecać?

Specyfikacja wydania:
Wydawnictwo: Świat Książki
Oprawa: twarda
Wymiary: 210x297
Ilość stron: 192
ISBN: 83-7391-967-8
Wprowadzono: 18.05.2005
Cena:  35,51 zł  (KUP)


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

5 komentarzy:

 1. Nie są to baśnie zbyt lubiane przeze mnie. Pamiętam, że nie lubiłam Królowej Śniegi oraz wkurzała mnie Księżniczka na ziarnku grochu, bo jak można nie móc usnąć z takiego powodu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraz kiedy mamy ogromny wybór wśród książeczek, bajeczek dla dzieci, fajnie jest sięgnąć po klasykę. Też czytywałam te bajki córce jak była mała, a ilustracje w takich księgach są po prostu bajecznie wykonane.

  OdpowiedzUsuń
 3. To też była i nasza jedna z pierwszych książek w biblioteczce, tylko mamy inne wydanie, innego wydawnictwa. Uwielbiam wszelkie baśnie :))

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger