13:40

Blomdahl - system przekłuwania uszu prosto ze SzwecjiPodczas wielu towarzyskich spotkań, których uczestnikami są rodzice małych dzieci, dostaję masę próśb i propozycji, by podjąć temat bezpiecznego przekłuwania uszu u maluchów. Okazuje się bowiem, że zakładanie pierwszych kolczyków wzbudza wiele kontrowersji, wątpliwości i niepokojów. Przejrzałam różne rozwiązania, metody i miejsca, które dawałyby poczucie bezpieczeństwa zarówno rodzicowi, jak i dziecku. Ostatecznie moją uwagę przykuła marka, która opatentowała bezpieczny, szybki, bezbolesny i stworzony przez specjalistów system przekłuwania uszu. Przybliżę Wam go i mam nadzieję, że zrobi na Was dokładnie takie samo wrażenie jak na mnie i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Blomdahl — marka, której misją jest bezpieczne przekłuwanie uszu i zaspakajanie potrzeb osób uczulonych na nikiel

Od zawsze moje wybory co do marek, firm, metod i produktów ugruntowane są dokładnym researchem. Nie raz przekonałam się, że dokonywanie pobieżnych decyzji (również prywatnych) do niczego dobrego nie prowadzi. Tak samo przyjrzałam się filozofii i założeniom firmy Blomdahl, która w mojej ocenie proponuje najbezpieczniejszy i bezstresowy system, dzięki któremu przekłuwanie uszu jest bezbolesne, szybkie i spełnia wszystkie wymogi antyseptyczne. Przyznam szczerze, że po gruntownej analizie zupełnie przekonałam się do tej metody. Według dostępnych danych, aż 95% szwedzkich salonów kosmetycznych korzysta właśnie z tego systemu. Coraz więcej polskich gabinetów również decyduje się na zakup i wykorzystanie zestawu Blomdahl Medical „No-Touch, a także na zamówienie odpowiedniego szkolenia, które pozwala w pełni czerpać z jego możliwości.

System Blomdahl do zakładania pierwszych kolczyków - 4 kroki

Doczytałam, że podstawą stworzenia systemu Blomdahl pozwalającego założyć kolczyki dla dzieci jest współpraca specjalistów z dziedziny nowoczesnej aseptyki, dermatologii, piercingu, a także jubilerstwa. Połączenie tych obszarów wiedzy pozwoliło marce Blomdahl uzyskać bezpieczny system w czterech krokach, który przybliżę Wam w poniższych podpunktach.

Komfort dziecka i skrócony czas zakładania kolczyków, czyli dwie dziurki w tym samym momencie

Zaczynam od kroku, który wydaje mi się być niezwykle znaczący w kontekście małych dzieci. Niejednokrotnie zdarza się w trakcie zakładania kolczyków, że dziecko po założeniu pierwszego, ulega dużym emocjom, przez co buntuje się i nie pozwala ponowić tej czynności na drugim uchu. I tutaj pozostaje już tylko zazwyczaj płacz i krzyk dziecka oraz prośby i namowy rodzica. To zdecydowanie trudna sytuacja, która może pozostać w psychice dziecka na długo.

System Blomdahl został opracowany w ten sposób, by przekłuwanie uszu było jednoczesne. Dzięki temu dziecko doświadcza o wiele mniej stresu, napięcia i lęku. Jedno ukłucie i dwie dziurki? Dla mnie to rozwiązanie idealne. Co więcej, okazuje się, że czynność tą może wykonać jedna osoba bez konieczności asysty. Dla mnie to dodatkowy plus. Im mniej osób wokół dziecka, tym czuje się ono nieco swobodniej.

Pierwsze kolczyki tylko z bezpiecznego materiału

Alergia na metale staje się coraz powszechniejszym problemem u dzieci i dorosłych. Kontakt z niklem, złotem, chromem, kobaltem i innymi pierwiastkami zawartymi w kolczykach, może powodować uaktywnienie uczulenia, a co za tym idzie powstanie swędzących i nieestetycznych zmian skórnych. Wiem, o czym mówię, ponieważ ten problem dotyczy również mnie. Każdy kontakt z biżuterią zawierającą nikiel kończy się dla mnie dwudniowym, swędzącym dyskomfortem. Właśnie dlatego kolczyki dla dzieci zakładane w systemie Blomdahl są CAŁKOWICIE pozbawione substancji, metali i pierwiastków, które mogłyby negatywnie wpływać na osoby z alergią. Byłam bardzo ciekawa, z czego w takim razie są zrobione i o dziwo okazało się, że hipoalergicznymi materiałami wykorzystywanymi przez tę markę są czysty tytan medyczny i plastik medyczny, które są niezwykle bezpieczne dla skóry. Według mnie to jest właśnie kluczowy filar tego systemu — bezpieczeństwo, a właśnie o to chodzi rodzicom przyprowadzającym swoje pociechy na założenie pierwszych kolczyków.

Bliski kontakt — podstawa sterylności i bezpieczeństwa

Każda świadoma osoba zdaje sobie sprawę, że ingerencja w ciągłość skóry w gabinecie kosmetycznym wiąże się z ryzykiem zakażeń chorobami wirusowymi. Metoda Blomdahl oparta jest na zasadzie „bliskiego kontaktu”, dzięki czemu nie ma możliwości zetknięcia się kolczyka z dłonią dziecka lub jego uchem przed zakończeniem zabiegu. Oprócz tego kolczyk jest sterylny, umieszczony w specjalnej kasetce (również sterylnej), a sam sprzęt do zakładania kolczyków jest skonstruowany w ten sposób, by działać intuicyjnie ze 100-procentową gwarancją sterylności i aseptyki. To jest dla mnie bardzo ważny aspekt.

Specjalne zatyczki i odpowiedniej grubości gwint

Twórcy metody Blomdahl według mojej oceny zadbali nawet o najmniejsze szczegóły i rozwiązania, które nie tylko dają oczekiwany efekt w postaci szybkiego, bezpiecznego i bezbolesnego przekłucia uszu, ale również przynoszą długofalowe korzyści. Z myślą o dzieciach podjęli oni działania umożliwiające szybkie gojenie i kształtowanie odpowiednich dziurek w uszach. Zatyczka, która nakładana jest na gwint w tym systemie, nie dotyka płatka ucha, umożliwiając swobodny przepływ powietrza i przyspieszenie gojenia małej ranki. Nie namnażają się dzięki temu bakterie i nie pojawia się stan zapalny, co w kontekście dzieci jest dla mnie bardzo ważne. Dodatkowo gwinty pierwszych kolczyków firmy Blomdahl są takiej grubości, by w procesie gojenia nie doszło do formowania się otworów o zbyt małej średnicy.

Według mnie zarówno system przekłuwania uszu marki Blomdahl, jak i kolczyki hipoalergiczne przez nią stosowane, są dla mnie gwarancją bezpieczeństwa i komfortu dla dzieci. Myślę, że ta metoda jest wielokierunkowo przemyślana, a jej założenia znajdują potwierdzenie w ogólnej i aktualnej wiedzy medycznej. Mam nadzieję, że rozwiałam obawy i przyczyniłam się do podjęcia przez Was odpowiedniej decyzji co do wyboru metody założenia pierwszych kolczyków u Waszych pociech.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger