17:17

Jaką wybrać zabawkę dla kilkuletniego chłopca?Każde dziecko jest wyjątkowe, ale i wymagające. Rodzice często głowią się nad tym, czym mogą zainteresować dziecko do zabawy. Zabawki na rynku są przeróżne, ale nie każda nadaje się dla naszego dziecka. Którą z nich wybrać, by mały poszukiwacz przygód chętnie się nią bawił? Która będzie dla niego najbezpieczniejsza i dostarczy mu najwięcej frajdy?

Zabawa jako efekt ciekawości świata

Trudno wskazać jedną, najwłaściwszą zabawkę. Dzieci, pomimo tego, że interesuje je wszystko, co się wokół nich dzieje, na każdym etapie swojego rozwoju mają pewne preferencje co do tego, czym wolą się bawić. Chłopcy zazwyczaj wolą bardziej żywiołowe zabawy, pełne emocji i ruchu – muszą wykorzystać gdzieś całą swoją energię. Przez to zwykle wolą się bawić samochodami. Urządzają wyścigi, konkurując ze sobą. Ciekawość świata popycha ich do „majsterkowania” – chętnie sprawdzają, dlaczego coś się porusza. Dlatego pojazdy dla dzieci to jedna z najlepszych kategorii zabawek dla chłopców.

Rozwój przez zabawę      

Samochody zabawkowe to świetna opcja dla każdego chłopca. Niektóre dziewczynki również chętnie będą się nimi bawić. Zabawki wprowadzające ruch do zabawy wpływają na wiele funkcji w psychice dziecka – rozwijają koordynację ruchową i kreatywność. Zabawa z takimi zabawkami staje się bardziej dynamiczna, a dziecko potrzebuje zdecydowanie dużo ruchu do właściwego rozwoju i wzmocnienia układu odpornościowego. Właściwa zabawka to właściwy rozwój.

Odpowiednie pojazdy dla dzieci

Dzieci uwielbiają kolory i ładne rzeczy. Dobrze wykonane, kolorowe i bezpieczne pojazdy dla dzieci z oferty sklepu Manima zachęcają do zabawy. Szeroki wybór w rodzajach modeli aut zadowolą każdego małego pasjonata motoryzacji. Dla chłopców chcących zostać strażakami znajdzie się w ofercie wóz strażacki, dla przyszłych policjantów zaś pojazdy policyjne. Dla każdego rodzaju zainteresowań możemy dopasować tu odpowiedni samochód. 

Inny wiek — inna zabawka

Zabawki przewidziane są dla dzieci w każdym wieku. Dla starszych dzieci oferujemy pojazdy na pilota bądź zestawy majsterkowicza. Bardziej złożone zabawki zaabsorbują uwagę dzieci na wiele godzin, nie pozwalając się sobą znudzić. Dla młodszych dzieci znajdą się wielokolorowe, ale prostsze w budowie, więc bardziej odpowiednie dla ich wieku, samochody zabawkowe takie jak koparki, wywrotki czy traktory, które rozbudzą ich wyobraźnię. Przed wyborem zabawki, na przykład na prezent, warto zorientować się w dotychczasowych zainteresowaniach dziecka oraz w przedziale wiekowym, aby wybór okazał się jak najbardziej trafiony.

Wybierając prezent...

Kupując w ciemno zabawkę dla siostrzeńca bądź syna koleżanki, nie mając pewności, który wybór będzie najodpowiedniejszy, warto postawić na trochę trudniejszą zabawkę. Będzie większe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie cieszyło się z zabawki, jeśli nie teraz, to za jakiś czas, kiedy do niej dorośnie. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie skonsultowanie zakupu z rodzicami, którzy będą najlepiej zorientowani w potrzebach swojego dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger