12:55

Dlaczego warto zdecydować się na wózki wielofunkcyjne?

 Wózek przez pierwsze lata życia dziecka zwykle stanowi główny środek transportu. Według wielu rodziców najlepszym wyborem jest wózek wielofunkcyjny, który pozwala dostosować się do różnych warunków czy potrzeb rosnącego dziecka.

Jakie są wózki hybrydowe do wyboru?

Na rynku dostępnych jest wiele wózków dziecięcych różnego rodzaju. Do podstawowych typów wózków zalicza się:

  • wózki głębokie,
  • wózki spacerówki,
  • wózki hybrydowe,
  • wózki bliźniacz,
  • wózki biegowe.

Każdy z tych produktów posiada inne cechy i ceny. Przy wyborze wózka zazwyczaj bierze się pod uwagę jego funkcjonalność. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się wózki wielofunkcyjne, które są określane, jako uniwersalne.


Wózki wielofunkcyjne są też nazywane uniwersalnymi lub hybrydowymi. Nazwy te wynikają z ich wielozadaniowości, gdyż kupując jeden wózek mamy do wyboru kilka modeli. Zwykle to połączenie wózka głębokiego ze spacerowym, czyli wózki 2w1. Dostępne są też modele z dodatkowym fotelikiem samochodowym czy nosidełkiem i wtedy mamy do czynienia z produktem określanym, jako wózki 3w1. Największą zaletą tego rodzaju wózków jest ich funkcjonalność, gdyż posłużą one dziecku nawet do 3 lat.

Jakie korzyści przyniesie zakup wózka wielofunkcyjnego?

Wózki hybrydowe są przede wszystkim uniwersalne, dzięki czemu sprawdzą się w mieście jak i na nieco trudniejszym terenie. Dodatkowo są wygodne i pozwalają na dostosowanie wózka do aktualnych potrzeb rodziców i dziecka. Współczesne wózki wielofunkcyjne nie zajmują zbyt wiele miejsca w porównaniu do zwykłych wózków. Wózki uniwersalne są większe, co sprawia, że są bezpieczniejsze i stabilne w trakcie ich stosowania. Dodatkowo często dołączone są do nich liczne dodatki i akcesoria do wózków.

Wózki hybrydowe jak wszystkie produkty posiadają też swoje wady, do których zaliczyć można głównie fakt, że wszystkie elementy montowane są na jednym stelażu. Przez to wózek bywa cięższy jak i mniej poręczny w porównaniu do zwykłych wózków. Rodzice biorą najczęściej pod uwagę wózki 3w1 z fotelikiem samochodowym, który sprawdza się także, jako nosidełko.

Czy warto zdecydować się na wózek wielofunkcyjny?

Wszystko zależy od rodziców, ich potrzeb oraz funduszy, jakie są w stanie przeznaczyć na zakup wózka. Przed zakupem konkretnego wózka hybrydowego warto najpierw przejrzeć modele poszczególnych firm i dokładnie przyjrzeć się takim szczegółom jak:

  • koła,
  • wymiary,
  • waga,
  • atesty.

Po dokładnej analizie można odnaleźć model, który spełni wszystkie stawiane mu wymagania. Wielofunkcyjne wózki to zwykle  wytrzymała konstrukcja i wysokiej jakości materiały, które służą przez lata. Konstrukcja niektórych modeli umożliwia przenoszenie i składanie. Ponadto w hybrydowych wózkach zazwyczaj koła są większe, co ułatwia choćby spacerowanie z dzieckiem po nierównych powierzchniach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger