12:22

Jak wybrać najlepsze zabawki dla dzieci na podwórko?Zachęć dziecko do zabawy na świeżym powietrzu poprzez dobór odpowiednich zabawek. Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Lato w pełni zatem należy dołożyć wszelkich starań, aby dzieci spędzały możliwie jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Aby osiągnąć ten cel najlepiej będzie zapewnić maluchom dostęp do dobrej rozrywki w postaci odpowiednich zabawek. W tym poradniku skupimy się na temacie zabawek na podwórko i podpowiemy, które warto wybrać.

Zabawki na podwórko

Zabawa na świeżym powietrzu to nie tylko sposób na zadbanie o prawidłowy rozwój młodego człowieka, ale również szansa dla rodziców na chwilę relaksu i kilka minut dla siebie. Bawiące się w ogrodzie czy też w parku dzieci będą spędzać szczęśliwe chwile, podczas gdy mama lub tata będą mogli od czasu do czasu spoglądać na pociechy i zająć się swoimi sprawami. Kluczem do sukcesu jest dobranie takich zabawek, które będą nie tylko rozwijać dziecko ale również zapewniać wciągającą i angażującą rozrywkę.

Czym kierować się podczas wyboru zabawek na podwórko?

Praktycznie wszystkie zabawy na dworze wpływają pozytywnie na zdrowie dziecka oraz są bardzo przyjemne. Otwarta przestrzeń daje jednak dziecko wiele możliwości, z których maluchy będą bardzo często chciały skorzystać. Wiąże się to z ryzykiem niebezpieczeństwa, jeżeli spuścimy maluchy z oka na zbyt długo. Kluczowy zatem podczas wyboru zabawek na podwórko powinien być aspekt bezpieczeństwa ( upewnij się, że zabawka posiada niezbędne certyfikaty ) oraz odpowiedni dobór do wieku dziecka. Zabawka akuratnie dobrana do wieku i stopnia rozwoju dziecka nie znudzi się zbyt szybko i będzie zapewniać ogrom radości.

Zabawki do piaskownicy dla młodszych dzieci

Piaskownica to istny zabawowy raj dla maluchów. Bez względu na to, czy piaskownica usytuowana jest w ogrodzie czy na placu zabaw będzie stanowić źródło ogromnej radości z zabawy na dworze. Zabawę w piaskownicy można jednak znacznie uatrakcyjnić i sprawić, aby pozytywnie wpływała na rozwój dziecka, jeżeli tylko dobierzemy odpowiednie zabawki. Wszelkiego rodzaju foremki, grabki oraz łopatki to nie tylko frajda z zabawy, ale również sposób na rozwinięcie prawidłowej motoryki dziecka, jego wyobraźni i koordynacji.

Zabawki ruchowe na dwór

Dla dzieci kochających ruch najlepszym wyborem będą jeżdżące zabawki przeznaczone do użytku na świeżym powietrzu. Hulajnogi, rowerki czy też autka na akumulator to przykłady zabawek, które zachęcą dziecko do spędzania czasu poza domem.

W przypadku najmłodszych proponujemy natomiast jeździki pozwalające poruszać się dziecku poprzez odpychanie nóżkami od podłoża. Jeździki to również znakomity sposób, aby przygotować w przyszłości dziecko do jazdy na prawdziwym rowerze.

Zabawki do domowego ogrodu

Jeżeli posiadacie ogródek przy swoim domu to dla waszych dzieci otwiera się droga do bezkresnych możliwości zabawy. Zabawki ogrodowe potrafią zamienić ogród w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Przykładami zabawek, które przyniosą dzieciom najwięcej frajdy są trampoliny, zjeżdżalnie ogrodowe czy też huśtawki. Mnóstwo radości przyniesie również plastikowy lub drewniany domek ogrodowy, gdzie maluchy będą mogły mieć swoją ,,bazę” lub też bawić się w dom.

Wybierając wspomniane zabawki ogrodowe należy uwzględnić ilość posiadanego miejsca w ogrodzie oraz ich dopasowanie do wieku dziecka. Krótka zjeżdżalnia sprawdzi się w przypadku maluszków, jednak znudzi się stosunkowo szybko starszym dzieciom. Analogicznie trampolina przyniesie masę radości dzieciom w wieku przedszkolnym, ale będzie zbyt niebezpieczna dla maluchów.

Zabawki na podwórko – zachęć dziecko do aktywnego spędzania czasu!

Bez względu, na których zakup zabawek na podwórko się zdecydujecie, najważniejsze jest konsekwentne motywowanie dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu i aktywności fizycznej. Łączenie ruchu, dobrej zabawy i przebywania na słońcu to idealny przepis na szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger