15:42

Czym się kierować wybierając buty dla dzieci na lato?Wybór wakacyjnego obuwia dla dziecka jest bardzo istotny: w końcu to czas, kiedy bardzo dużo przebywamy na zewnątrz, a co za tym idzie - wygodne buty mają kluczowe znaczenie. Na co zwrócić uwagę, wybierając obuwie na lato dla dziecka?

Rozmiar to kwestia podstawowa

Wybierając buty na lato dla dziewczynki i dla chłopca na okres letni należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Choć jeszcze nie tak dawno temu nasze mamy czy babcie kupowały dzieciom buty "na zapas", kierując się często kwestiami finansowymi, dziś wiemy, że to rozwiązanie nie jest korzystne dla małych stópek.

Optymalnym "zapasem", na jaki możemy sobie pozwolić w letnim obuwiu dziecięcym jest około 1cm. Taka ilość miejsca pozostawiona w buciku pozwoli na zachowanie optymalnego komfortu i brak konieczności ciągłej wymiany butów, a jednocześnie nie doprowadzi do tego, że dziecko będzie ślizgać się w obuwiu.

Materiał wykonania - na co postawić?

Wśród materiałów, z których wykonywane są dziecięce buty, wskazać możemy materiały naturalne i syntetyczne. Materiały naturalne to oczywiście skóra, a wśród syntetycznych można wymienić np. ekoskórę lub obuwie wykonane ze specjalnych mieszanek gumy. Każda grupa obuwia ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak należy pamiętać o jednej kwestii: buty na lato dla dziewczynki powinny być jak najbardziej przewiewne. Co za tym idzie, decydując się np. na model gumowy, który nie przepuszcza powietrza, zwróćmy uwagę by buciki posiadały otwory, dzięki którym zachowana zostanie optymalna wentylacja małej stópki.

Lekkie i miękkie buty dla dzieci

Obuwie na okres letni - podobnie zresztą jak na pozostałe pory roku - powinno odpowiednio się zginać: nie w połowie wkładki, ale w około 1/3. Dzięki temu zachowany jest prawidłowy ruch stópki i dziecko nie przekrzywia nóg.

Ponadto, dobrze jest zwrócić uwagę na masę obuwia: latem dziecko dużą część dnia spędza na dworze, a co za tym idzie - istotnym jest, by buciki były jak najlżejsze. W ten sposób maluch może zachować optymalny komfort, a jego stópki mogą rozwijać się w odpowiedni sposób!

Rodzaje obuwia dziecięcego na lato

Buty na lato dla dziewczynki to dość szeroka oferta produktów, pośród których możemy znaleźć rozwiązanie, które z pewnością będzie odpowiadać małej damie. Na chłodniejsze dni świetnie sprawdzą się buty sportowe wykonane z przewiewnej siateczki lub - podczas deszczu - miękkie kalosze, a w wyjątkowo ciepłe, letnie dni - dziewczynka może nałożyć sandałki bądź baleriny. Te drugie, zwłaszcza dla młodszych dam, powinny być wyposażone w specjalny pasek, który będzie podtrzymywały stópkę. To ważny element, bowiem bez niego dziecko może nieświadomie podkurczać paluszki, starając się zatrzymać stópkę w bucie.

Mnogość modeli dziecięcego obuwia, które są dostępne na rynku może sprawić, że podjęcie ostatecznej decyzji będzie naprawdę trudne. Dlatego też mamy nadzieję, że nasz poradnik choć trochę to ułatwi i decyzja dotycząca tego, jaki dokładnie rodzaj butów zakupić dziecku stanie się nieco prostsza!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger