10:32

Czym się kierować przy wyborze szczoteczki dla niemowląt?Pielęgnacja zębów jest bardzo ważna zarówno u dorosłych, jak i dzieci. U niemowląt należy zadbać także o regularne czyszczenie dziąseł. Czym kierować się, wybierając szczoteczki do zębów dla maluchów?

Rodzaje szczoteczek dla niemowląt

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej szczoteczki dla niemowląt, musisz pamiętać, że na rynku jest dostępnych co najmniej kilka rodzajów takich produktów. Wśród nich można wyróżnić:

  • szczoteczki nakładane na palec – mają one formę silikonowych nakładek ze specjalnymi włoskami; nie uszkadzają dziąseł i pozwalają na łatwe czyszczenie zębów ze względu na miękki materiał,
  • szczoteczki w formie gryzaków – to silikonowe szczoteczki do gryzienia, pozwalające na połączenie higieny z zabawą; gryzak może pomagać w łagodzeniu bólu dziąseł typowego podczas ząbkowania; silikonowe akcesorium można schłodzić w lodówce, a zimny gryzak przynosi ulgę;
  • szczoteczki soniczne – to produkty cieszące się mniejszą popularnością niż dwa pierwsze rodzaje; sprawdzają się głównie w przypadku trochę starszych dzieci, podobnie jak zwykłe szczoteczki manualne.

Jakie szczoteczki dla niemowląt warto wybrać?

Pierwsza szczoteczka dla niemowląt musi być przede wszystkim wygodna w użytkowaniu. Mowa tu zarówno o komforcie rodziców, jak i malucha. Jeśli wybierasz nakładki na palec, pamiętaj, że muszą być one odpowiednio szerokie, by pozwalać na łatwe używanie, a jednocześnie na tyle małe, żeby było możliwe docieranie nimi w trudno dostępne przestrzenie. Dobrym pomysłem jest przetestowanie co najmniej kilku modeli.

Obecnie wybór szczoteczek do zębów dla niemowląt jest naprawdę duży. Na silikonowe nakładki warto postawić już w sytuacji, gdy dziecko nie ma jeszcze zębów, a jedynie dziąsła. One również wymagają regularnego czyszczenia – mówi specjalista SUNSTAR

Pamiętaj! Zarówno nakładki silikonowe, jak i szczoteczki w formie gryzaków z czasem się zużywają. Wymagają one również regularnego czyszczenia, najlepiej w specjalnych urządzeniach do sterylizacji.

zęby mleczne u niemowlaka


Na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę do zębów dla niemowląt?

Jeśli planujesz zakup pierwszej szczoteczki dla niemowląt, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Najważniejsze jest to, by taki produkt był odpowiednio miękki. W ten sposób można zadbać nie tylko o higienę, lecz także bezpieczeństwo dziecka. Zdecydowanie najczęściej wybiera się szczoteczki silikonowe. Pozwalają one na wygodne i bezpieczne stosowanie, a jednocześnie da się je łatwo wyczyścić w specjalnym sterylizatorze.

Niektórym rodzicom zależy także na udogodnieniach stosowanych w szczoteczkach dla niemowląt. W przypadku produktów dla starszych dzieci dobrym wyborem są modele z timerem. Dzięki temu maluch będzie wiedział, po jakim czasie zakończyć szczotkowanie.

Nie można zapominać również o rozmiarach szczoteczki. Takie produkty powinny być odpowiednio małe, by mieściły się w jamie ustnej dziecka i pozwalały na dotarcie w trudno dostępne przestrzenie, w tym do tylnych zębów. Na każdej szczoteczce stworzonej z myślą o małych dzieciach powinno pojawić się oznaczenie wieku. Niektóre produkty nadają się do stosowania już od pierwszego ząbka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger