10:48

Jak przygotować cerę do zwiększonej ekspozycji na słońce?Wiosna i lato to czas, kiedy z radością wystawiamy twarz na promienie słońca. Wiele z nas uwielbia również słoneczne kąpiele i beztroskie plażowanie, mimo że zdajemy sobie sprawę, że nadmiar słonecznego blasku nie jest dla skóry obojętny. Jak przygotować cerę do zwiększonej dawki słońca? Czy są jakieś alternatywy dla miłośniczek opalenizny pozwalające nadać skórze ciemniejszy odcień bez nadużywania kąpieli słonecznych? Podpowiadamy!

Przygotuj się na lato – oczyść cerę i wzmocnij jej warstwę hydrolipidową!

Po zimie cera często jest szara i zmęczona. Domaga się odżywienia i regeneracji, zanim wystawimy ją na pierwsze promyki wiosennego słońca. Podstawą jest właściwe oczyszczanie, tak by usunąć martwe komórki naskórka i sprawić, że skóra lepiej będzie chłonąć składniki odżywcze zawarte w kremach czy serum. Peelingi warto stosować dwa razy w tygodniu, zwłaszcza zanim zaczniemy korzystać z dobrodziejstw słonecznej pogody. Latem postawmy na delikatne oczyszczanie cery, tak by ekspozycja na słońce nie spowodowała dodatkowych podrażnień.

Przed letnim plażowaniem bardzo ważne jest wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry, czyli jej warstwy hydrolipidowej. Idealnie nadają się do tego celu kosmetyki z niacynamidem, czyli witaminą B3, ceramidami i kwasem hialuronowym. Niacynamid koi podrażnienia, chroni skórę przed utratą wody, sprawia, że cera jest bardziej odporna na działanie promieniowania UV, oraz stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Ceramidy sprzyjają utrzymaniu właściwego poziomu nawilżenia skóry, poprawiają jej kondycję i naturalne zdolności ochronne naskórka. Są niezbędne, by wzmocnić płaszcz hydro-lipidowy skóry, który zapobiega utracie wody i chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kwas hialuronowy to jedna z najskuteczniejszych substancji nawilżających. Kosmetyki z jego zawartością sprawiają, że skóra staje się jędrniejsza i lepiej przygotowana na różnego typu wyzwania, w tym ekspozycję na słońce. Wszystkie te składniki, a także wzmacniające serum z witaminą C znajdziemy w kosmetykach z serii Anew Avon. Warto po nie sięgnąć przed nadejściem lata! Pamiętajmy jednak, by nie łączyć stosowania kremów czy serum z niacynamidem z kosmetykami zawierającymi jako składnik aktywny witaminę C, ponieważ ich działanie będzie się wzajemnie znosić.

Kremy z filtrem ochronnym – niezbędnik nie tylko na lato

Krem z filtrem ochronnym SPF to konieczny składnik pielęgnacji nie tylko latem, gdy ekspozycja na słońce jest większa, i nie tylko w słoneczne dni. Promieniowanie ultrafioletowe dociera do powierzchni ziemi i naszej skóry przez cały rok, także gdy niebo zasnute jest chmurami. Wprawdzie jesienią i zimą oraz w pochmurne dni dawka promieniowania jest mniejsza, ale to nie znaczy, że nie należy chronić przed nim skóry. Krem ochronny z filtrem SPF zaleca się stosować przez cały rok, także pod makijaż. Latem i późną wiosną, kiedy słońce operuje mocniej, odpowiedni faktor kremu z filtrem to przynajmniej SPF 30, a najlepiej SPF 50. Nie zapominajmy też o pomadce ochronnej na usta. Krem z filtrem należy nałożyć przed wyjściem z domu na wszystkie odsłonięte części ciała, nie tylko na twarz. Nasza cera z pewnością podziękuje nam za taką ochronę.

Co zamiast opalania? Kremy i balsamy brązujące

Jeśli kochamy opaleniznę, ale nie chcemy ryzykować zwiększonej ekspozycji na promienie słońca, dobrym wyjściem są kremy, mgiełki i balsamy brązujące. Nadają one skórze piękny odcień naturalnej opalenizny bez konieczności wielogodzinnego plażowania. Taki sposób na złocistą opaleniznę jest nie tylko szybszy, ale też korzystniejszy dla kondycji skóry – składniki odżywcze zawarte w olejkach czy balsamach brązujących pielęgnują ją, a unikamy szkodliwego działania nadmiaru promieni UV.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger