21:59

Łączenie ze sobą olejków zapachowych - krótki poradnikDoskonałą alternatywą do świec zapachowych są woski oraz olejki o różnych zapachach. Nadal najpopularniejsze są świece zapachowe, natomiast ciężko nie docenić zalet jakie mają woski zapachowe. Przedstawimy w tym krótkim artykule w jaki sposób używać wosków zapachowych oraz jak możesz łączyć zapachy dzięki nim.

Jak najlepiej używać wosków zapachowych do kominków?

Zapachowe woski to po prostu świeczki, które nie mają opakowania ani knota. W jaki sposób rozgrzewany jest olejek, gdy nie posiada on knota? Należy pamiętać, że tylko rozgrzanie wosku powoduje uwalnianie zapachu. Sposobem na skuteczne rozgrzanie olejku, tak żeby wydobyć z niego pożądany zapach, jest wykorzystanie do tego specjalnie przeznaczonych kominków. Innym sposobem na rozpalanie olejków zapachowych jest świeca w drewnie. Należy pamiętać o tym, że kominek wykorzystywany do podgrzewania, ze względów bezpieczeństwa, musi być przeznaczony do olejków zapachowych.

Na spodzie kominkach, umieszczamy małą świeczek - tzw. "tea light". Nad nią umieszczone jest małe naczynie, zazwyczaj porcelanowe, do którego wkładamy woski. Świeczka z doły podgrzewa wosk, którego zapach zacznie szybko rozchodzić się po całym mieszkaniu. Bardzo ważną sprawę jest bezpieczeństwo, więc odradzamy wykorzystywanie do podgrzewania wosku, konstrukcji domowych. Specjalnie przygotowane kominki do wosków, chronią świeczkę przed przewróceniem się oraz uniemożliwiają wylanie się gorącego wosku. Dzięki temu nie musimy się obawiać poparzenia lub rozproszenia ognia w domu.

Gdy wosk już nie pachnie - co robić?

Gdy wosk przestanie uwalniać aromat, można spokojnie przestać go stosować. Następnie należy opróżnić pojemniczek na woski wstawić w puste miejsce nową kostkę zapachową. Nie warto dokładać nowej kostki do zużytej porcji olejku. Gdy tak zrobisz, nigdy nie uzyskasz tak intensywnego zapachu jak w przypadku użycia tylko nowego olejka.

Stary wosk dobrze jest usuwać przy pomocy ręcznika papierowego (papier toaletowy czy chusteczki higieniczne także się nadają). Należy poczekać aż olejek zacznie stygnąć, ale jeszcze nie zrobi się bardzo twardy. Dzięki temu jego usunięcie będzie zdecydowanie łatwiejsze. Ważne jest także dokładne oczyszczenie kominka, w momencie gdy zamierzasz użyć innego zapachu.

Jak łączyć ze sobą zapachy z różnych wosków zapachowych?

Przewaga wosków zapachowych na świecami polega między innymi na tym, że umożliwiają one łącznie różnych zapachów. Można to robić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest ułożenie kilku kostek wosku zapachowego, jeden na drugim. W takiej kombinacji można połączyć nawet cztery czy pięć różnych zapachów (zależy od pojemności kominka). Można na przykład połączyć zapach truskawki z mango i uzyskać wieloowocowy aromat. Można też połączyć wanilię z cynamonem. Uzyskamy wtedy tak pożądany zapach Świąt Bożego Narodzenia.


Możesz tworzyć unikalne zapachy łącząc zapachy olejków z zapachami świec. Możesz też wzmocnić wybrany przez siebie zapach używając zarówno olejku jak i świeczki z tej samej serii. Dzięki temu aromat będzie intensywniejszy, tak że rozejdzie się po całym pomieszczeniu i zostanie w nim na parę dni. Warto jest używać zapachów cenionych producentów, takich jak Yankee Candle Poznań, Woodwick czy Kringle Candle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger