12:09

Drugi trymestr ciąży - jak dbać o swoje ciało?Z całą pewnością można stwierdzić, że stan ciąży jest bardzo wyjątkowym czasem w życiu kobiety. Warto dowiedzieć się, jak zadbać o swoje potrzeby i swoje ciało w tym ważnym okresie.

Wybór kosmetyków

Podczas ciąży warto w odpowiedni sposób zadbać o wybór kosmetyków do pielęgnacji ciała. Nie wszystkie produkty, które są dostępne w sprzedaży, przeznaczone są dla kobiet spodziewających się dziecka. Mogą znajdować się w nich substancje, które nie są wskazane do stosowania w czasie ciąży lub nie są wystarczająco dostosowane do stanu ciąży. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten fakt. Zazwyczaj na kosmetykach można znaleźć informacje odnoszące się do możliwości korzystania z nich w ciąży, co warto sprawdzić.

Gorące kąpiele

Bardzo istotną kwestią podczas ciąży z całą pewnością jest również unikanie gorących kąpieli. Gorące kąpiele nie są za zdrowe na takim etapie życia jak ciąża oraz mogą prowadzić do powstawania tak zwanych pajączków na skórze. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie unikanie gorących kąpieli do czasu porodu. Możliwe jest kąpanie się w wodzie o optymalnej temperaturze, która nie będzie nadmiernie ciepła. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań.

Profilaktyka

Warto zwrócić uwagę na odpowiednio realizowane działania profilaktyczne. Dbanie o swoje ciało powinno się rozpocząć już przed ciążą, ponieważ dzięki temu możliwe będzie uzyskanie lepszej formy już w trakcie trwania ciąży. Zaniedbania sprzed ciąży mogą być dużo bardziej widoczne w jej trakcie. Najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie dbania o siebie jeszcze przed ciążą, co w szczególności dotyczy profilaktyki pojawiania się rozstępów na skórze. Jest to bardzo istotne.

Aktywność fizyczna

Podczas ciąży bardzo duże znaczenie ma regularnie wykonywana aktywność fizyczna, dlatego warto o nią w szczególny sposób zadbać. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie wykonywanie umiarkowanych ćwiczeń, które wzmocnią ciało oraz przygotują je do czekającego kobietę porodu. Dzięki regularnej aktywności fizycznej ciało w ciąży będzie wciąż jędrne, a kobieta będzie miała dobrą kondycję do czekających ją w przyszłości wyzwań.

Szczotkowanie ciała

Bardzo dobrym pomysłem na pielęgnację ciała w ciąży będzie również szczotkowanie ciała na sucho. Dzięki niemu możliwe będzie pozbycie się martwego naskórka, a także ujędrnienie skóry oraz poprawienie krążenia krwi w organizmie, co ma bardzo duże znaczenie w kontekście przyszłego porodu. Szczotkowanie ciała na sucho zapobiega również pojawianiu się rozstępów, a także sprawia, że zmniejszona zostaje opuchlizna na ciele, a zwłaszcza opuchlizna nóg. Jednak warto pamiętać, aby skonsultować możliwość wykonywania tego rodzaju zabiegów ze swoim lekarzem prowadzącym, który oceni bezpieczeństwo w danej sytuacji.

Zapewnienie komfortu

Każda kobieta podczas ciąży powinna mieć zapewniony odpowiedni komfort codziennego funkcjonowania. Dlatego warto również zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak stosowanie wkładek higienicznych. Wkładki higieniczne wchłaniają nadmiar wydzieliny, która może się pojawić podczas ciąży. Dzięki nim kobieta będzie czuła się komfortowo, dlatego warto zdecydować się na ten wybór.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger