20:30

Topaz w pierścionkach. Kamień, jakich mało

 


Topaz to znany i chętnie wykorzystywany w jubilerstwie kamień. Zachwyca swoim urokiem, dlatego cieszy się tak dużą popularnością. Bardzo często można go spotkać w pierścionkach, ponieważ świetnie się prezentuje i pasuje do tych elementów biżuterii. Przypisuje się mu różne właściwości, co również sprawia, że tak wiele osób interesuje się tym kamieniem. W poniższym artykule przedstawiamy jego charakterystykę.

Jedną z najważniejszych cech topazu stanowi jego twardość. Kamień nie wymaga szczególnej pielęgnacji, by zachwycał swoim urokiem. Jest piękny sam w sobie, a podczas noszenia biżuterii z nim należy uważać jedynie na temperaturę. Topaz nie powinien być przechowywany w wysokich temperaturach, czyli np. obok pieca czy innego źródła ciepła. Na jego stan oraz wygląd nie ma wpływu jednak słońce, dlatego nie istnieją żadne przeciwwskazania, aby nosić pierścionek z topazem podczas słonecznej pogody. Bardzo ważne jest natomiast to, że ten kamień jest podatny na odpryskiwanie, w związku z czym należy uważać na różne uderzenia, mając go na palcu czy innej części ciała.

W jakich kolorach występuje topaz?

Topaz kojarzy się z niebieską barwą, ale jak się okazuje – w takim kolorze występuje naturalnie rzadko. Może przybierać różne odcienie, co sprawia, że każdy bez problemu dopasuje go do własnych potrzeb oraz upodobań. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi: Uzyskanie wielu kolorów topazu jest możliwe dzięki pierwiastkom czy defektom znajdującym się w krysztale. Na uwagę zasługują przede wszystkim żółte kamienie z pomarańczowym zabarwieniem. Są one bardzo pożądane i okazują się niezwykle wartościowe. Nazywane są złotymi topazami lub niekiedy również „Imperial Topaz”.

W pierścionkach często znajdują się topazy błękitne, zielone, różowe, czerwone, a nawet brązowe. Wszystkie z nich są piękne i chętnie wybierane przez klientów. Podczas ich zakupu należy się zastanowić, jaka barwa topazu najbardziej pasuje do urody osoby, która będzie go nosiła. Dobrym pomysłem jest również dopasowanie koloru kamienia do odcienia najczęściej noszonych ubrań. Dzięki temu stylizacja będzie się świetnie prezentowała, a pierścionek z topazem podkreśli strój oraz inne dodatki.

Właściwości topazu

Topazowi, podobnie jak innym kamieniom, przypisuje się różne właściwości. Uważa się go przede wszystkim za minerał, który rozwija ciało, a także umysł. Jego dużą zaletę stanowi to, że pomaga rozwiązywać konflikty i problemy. Symbolizuje siłę oraz moc, dzięki którym możliwe jest wyzbycie się negatywnych myśli. Jest to ogólne znaczenie topazu, ale warto pamiętać, że jego poszczególnym kolorom przypisuje się inne właściwości:

  • topaz niebieski – poprawia zdolności przywódcze, koncentrację oraz uspokaja,
  • topaz żółty – wspomaga osiąganie szczęścia i obfitości,
  • topaz różowy – pozwala odkrywać prawdę,
  • topaz zielony – ułatwia wybaczanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger