21:20

Kubeczek menstruacyjny – co to jest i jak tego używać?

 


Kubeczek menstruacyjny to innowacyjny produkt, z którego mogą korzystać kobiety w trakcie miesiączki. Jego najważniejszą zaletę stanowi to, że jest ekologiczny i można go używać wielokrotnie. Z tych powodów wiele dziewczyn rezygnuje z podpasek czy tamponów na rzecz kubeczka menstruacyjnego. Jest on bardzo wygodny i nie przeszkadza w wykonywaniu żadnych czynności. W poniższym artykule tłumaczymy, jak go używać.

Główną różnicą pomiędzy jednorazowymi artykułami higienicznymi stosowanymi podczas miesiączki a kubeczkiem menstruacyjnym jest to, że drugi produkt nie wchłania, tylko zbiera krew menstruacyjną. Następnie można go wyczyścić i używać ponownie, dzięki czemu możliwe jest stosowanie artykułu nawet przez kilka lat. Stanowi to dużą oszczędność czasu, a także wygodę, co przyznają kobiety używające kubeczka.

Zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego

Stosowanie kubeczka menstruacyjnego związane jest z licznymi zaletami. Przede wszystkim zapewnia on komfort, ponieważ nie jest w żaden sposób wyczuwalny podczas noszenia. Pozwala na wykonywanie wszystkich czynności, nawet aktywności sportowych. Nie trzeba go wymieniać tak często, jak podpasek czy tamponów. Do jego produkcji nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych produktów, dzięki czemu produkt jest bezpieczny dla każdej kobiety.

Pracownik ekologicznego sklepu internetowego Ekoloco mówi o kolejnych zaletach kubeczka menstruacyjnego: Zapewnia on długotrwałą ochronę, czystość oraz wysoką higienę. Krew nie wydostaje się na zewnątrz, w związku z czym nie czuć nieprzyjemnego zapachu. Nie przyczynia się on do wytwarzania zbędnych śmieci – jak najbardziej jest przyjazny dla środowiska. Ponadto kubeczek stanowi oszczędność pieniędzy, gdyż można go stosować przez wiele lat.

Jak używać kubeczka podczas miesiączki?

Używanie kubeczka menstruacyjnego na początku może wydawać się trudne. Trzeba jednak się do niego przyzwyczaić. Zazwyczaj wystarczą dwa lub trzy cykle, by kobieta opanowała jego wkładanie i wyjmowanie. Dzięki temu, że wyróżnia się sporym rozmiarem, jest łatwiejszy w aplikacji niż np. tampon. Jego powierzchnia jest śliska, w związku z czym produkt bez problemu można wprowadzić do pochwy. Przed jego założeniem dokładnie umyj ręce, a następnie zegnij kubeczek menstruacyjny w palcach i spróbuj go delikatnie wsunąć. Po włożeniu produkt sam się rozwinie i znajdzie w odpowiednim miejscu.

Jego wyjmowanie również jest łatwe. Należy go opróżniać co kilka godzin, w zależności od obfitości krwawienia. W tym celu trzeba delikatnie ścisnąć brzegi kubeczka, a następnie pociągnąć go w dół. Jeśli został odpowiednio włożony, nie ma żadnej obawy, że krew się wyleje. Najlepszą pozycją do wyjmowania tego produktu jest siedzenie na toalecie, kucanie lub stanie z jedną nogą opartą np. o brzeg wanny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger