13:56

Jak zachować wspomnienia z dzieciństwa?Dla rodziców okres dzieciństwa ich pociech jest najpiękniejszym etapem w życiu: pierwsze słowa, pierwsze kroki, pierwszy ząbek… to wszystko sprawia, że odświeżanie tych wspomnień wprawia we wzruszenie. Warto upamiętnić ten okres nie tylko dla siebie, ale także dla dziecka. Pamiętnik pisany przez rodzica, uzupełniony zdjęciami będzie pięknym prezentem.

Dlaczego warto pisać pamiętnik dla dziecka?

Pamiętnik dziecka może być świetną okazją do refleksji, a także do tego, aby na monet się zatrzymać i uwiecznić chwile używając słów, nie tylko fotografii. Czytanie takiego pamiętnika po latach może być wspaniałym przeżyciem, a także prezentem jedynym w swoim rodzaju. Niektórzy rodzice decydują się pisać pamiętnik dziecka z myślą o tym, że wręczą mu go np. na osiemnaste urodziny, w dniu wyjazdu na studia lub w innym przełomowym momencie życia. Czas mija bardzo szybko, a pamięć jest ulotna, dlatego warto zachować wspomnienia na papierze, w formie słów.

Pamiętniki i albumy dostępne w sklepach

Pamiętnik dla dziecka można pisać w najzwyklejszym zeszycie, w końcu to słowa w nim zawarte mają największe znaczenie, ale można także kupić dedykowany pamiętnik lub album. W sklepie internetowym luxnote.pl znajduje się bogata oferta wyjątkowych kronik maleństwa od dnia narodzin. Wśród produktów można znaleźć pamiętniki w pięknych lnianych oprawach, które wykonano w modnym ostatnio stylu vintage. Sklep posiada także klasyczne albumy na zdjęcia, wyróżniające się eleganckim designem. Wspólną cechą charakterystyczną zarówno pamiętników, jak i albumów jest wysoka jakość wykonania, aksamitnie gładki papier, a karty w albumach dodatkowo oddzielone od siebie są pergaminem. Oprócz tego w ofercie luxnote.pl można znaleźć coś wyjątkowego – Dziecięce Złote Myśli, stanowiący niezwykłą pamiątkę z pierwszych słów, wyrazów i zdań dziecka.

Jak pisać pamiętnik dla dziecka?

Pisanie pamiętnika dziecka to nic innego jak przelewanie na papier swoich myśli, przeżyć, uczuć. W dzisiejszych czasach szuka ta jest ciągle żywa i dla wielu rodziców bardzo ważna. Aby zacząć pisać pamiętnik wystarczy zeszyt i pióro, ale dużo istotniejsze jest miejsce, najlepiej ustronne i zapewniające prywatność. W pamiętniku kluczowe są daty, w końcu chodzi o zachowanie jak największej ilości wspomnień. Pamiętnik, który jest pisany dla dziecka i będzie mu wręczony za kilka lub kilkanaście lat powinien być także odpowiednio przechowywany, tak aby nie był narażony na uszkodzenia. Taki prezent będzie niezwykły i z pewnością zrobi wrażenie na kimś, kto będzie mógł przeczytać o swoim dzieciństwie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger