13:58

Czym się kierować wybierając rożek dla niemowlaka?Narodziny dziecka są przełomowym momentem w życiu każdej rodziny. Pojawiający się mały człowiek potrafi wszystko zmienić. Niezmiernie ważne jest, by zapewnić mu odpowiednie warunki, skompletować potrzebną wyprawkę i zadbać o komfort i bezpieczeństwo. Młodzi rodzice często czują się nieporadni i boją się, że nie będą potrafili prawidłowo trzymać maleństwa na rękach, dlatego szczególnie poleca się im rożki niemowlęce.

Rożek niemowlęcy – na co zwrócić uwagę

Rożek dla niemowlaka jest idealny, zwłaszcza w pierwszych tygodniach jego życia i pomaga w adaptacji się do zupełnie nowych warunków. Zanim rodzice kupią rożek powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów:

  • wielkość rożka – z reguły rożki niemowlęce mają wymiary 80 x 80 cm, ale w sklepach można znaleźć także większe, 100 x 100 cm przy czym te mniejsze z powodzeniem wystarczą na pierwsze tygodnie życia maluszka. Większe mogą nie być już potrzebne, ponieważ dwumiesięczne niemowlę zaczyna się rozkopywać z otulacza;

  • tkanina – najważniejsze jest to, aby rożek był wykonany z naturalnego materiału, bez syntetycznych domieszek. Najlepsza jest bawełna, ale w ostatnim czasie rodzice chętnie wybierają otulacze z tkaniny bambusowej, posiadającej właściwości antybakteryjne. Innym dość powszechnym materiałem jest minky, jednak trzeba mieć świadomość, że choć ładny i estetyczny, jest to materiał sztuczny.

Rodzaje rożków niemowlęcych

Na rynku są dostępne rożki usztywniane i nieusztywniane. Te pierwsze posiadają z tyłu kieszonkę przeznaczoną na kokosowy wkład. Dla niektórych rodziców usztywnienie może okazać się dobrym rozwiązaniem, ponieważ pozwala poczuć się pewniej w trakcie noszenia niemowlęcia. Kokosowy wkład można w każdej chwili wyjąć, a wtedy rożek jest znacznie miększy i bez trudu można nim otulić dziecko. Oprócz usztywnienia trzeba się zastanowić nad tym, jakiej grubości rożek niemowlęcy będzie potrzebny. Z reguły otulacze są używane w domach, dlatego nie ma potrzeby kupowania rożka z grubego polaru. Dziecka nie należy przegrzewać. Ostatnim elementem, któremu powinni przyjrzeć się rodzice jest rodzaj zapięcia. Rożki niemowlęce najczęściej posiadają wszyte rzepy i jest to najpowszechniejsze i najwygodniejsze zapięcie. Dzięki niemu szybko można owinąć niemowlę, a także ten rodzaj zapinania daje możliwość regulacji. Modele zawiązywane są nieco mniej praktyczne, ponieważ ruchliwy maluszek może dosyć szybko wydostać się z rożka, a dodatkowo zaplątać w sznurki.

Rożek daje niemowlęciu poczucie bezpieczeństwa, a otulone dziecko szybciej się uspokaja. Ceny otulaczy nie są zbyt wygórowane i zaczynają się od 25 zł, więc nie stanowią dużego wydatku, a mogą okazać się bardzo potrzebne w pierwszych tygodniach życia maleństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger