12:52

Zadbaj o skórę twarzy! Pielęgnacja na co dzieńPiękna i zdrowa skóra w dużej mierze jest uzależniona od genów, ale pielęgnacja twarzy na co dzień ma ogromny wpływ na jej wygląd i kondycję. To, co każda kobieta widzi w lustrze, w dużej mierze jest uzależnione od kosmetyków, jakich używa. W drogeriach aż roi się od kremów: na dzień, na noc, z filtrem, maseczek: nawilżających, regenerujących, peelingów: gruboziarnistych, drobnoziarnistych, enzymatycznych… Tak naprawdę codzienna pielęgnacja twarzy jest kwestią indywidualną i każda kobieta powinna poznać potrzeby swojej skóry, aby móc wybrać najlepsze dla siebie kosmetyki.

Przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry

To, jak dbać o twarz powinno stać się codzienną rutyną. Tylko wtedy można osiągnąć najlepsze rezultaty. Każda pielęgnacja powinna składać się z trzech głównych kroków:

  • oczyszczanie,
  • tonowanie – równoważenie skóry,
  • nawilżanie i zmiękczanie skóry

Celem każdej rutynowej pielęgnacji skóry jest „dostrojenie” cery w taki sposób, aby działała jak najlepiej, ale to także rozwiązywanie problemów lub ukierunkowanie na obszary, które wymagają szczególnej opieki. Wielu specjalistów od kosmetologii mówi o tym, że „procedury kosmetyczne są okazją do zauważenia zmian w sobie”.

Produkty, których nie może zabraknąć

Nauka, która stoi za produktami do pielęgnacji skóry przeszła długą drogę, ale nie wymyślono jeszcze czegoś takiego jak natychmiastowe rozwiązania – aby czerpać korzyści i zobaczyć efekty potrzeba czasu i konsekwentnego stosowania. Nie ma cudownej maseczki do twarzy puder i krem, która w magiczny sposób sprawi, że skóra stanie się piękna i promienna po jednym zastosowaniu. Ogólnie rzecz ujmując, należy stosować wybrany produkt przez co najmniej sześć tygodni lub dwa razy dziennie, aby zauważyć różnicę.  Warto także stosować się do zasady, że produkty do pielęgnacji twarzy nakłada się w kolejności konsystencji - od najcieńszej do najgrubszej, np. środek czyszczący, tonik, serum, a następnie nawilżacz. Te kosmetyki powinny się znaleźć w każdej damskiej kosmetyczce, którą dobrze jest uzupełnić o dobrej jakości puder i krem. Nie zaszkodzi również zaopatrzyć się w mgiełki do twarzy. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy temperatury mogą sięgać nawet trzydziestu stopni. Cera, która jest zadbana zawsze wygląda świetnie i nie potrzebuje grubej warstwy makijażu, który nigdy nie prezentuje się ładnie. Za to naturalność zawsze jest modna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger