13:15

Weekend z dziećmi w górach - zaplanuj atrakcjeWeekend z dziećmi w okolicach gór to doskonały sposób na spędzenie aktywnego czasu w rodzinnym gronie. Dziś podpowiemy, jak zaplanować taką wycieczkę, aby zapewnić naszym maluchom nie tylko moc atrakcji, ale również wygodę.

Zacznijmy od bagażu

Wybierając się na weekend w góry warto dobrze przemyśleć, co spakujemy do bagażu, zwłaszcza, jeśli planujemy aktywnie spędzać czas na szlaku. Dzieci powinny mieć ze sobą 2 pary wygodnych spodni, najlepiej wykonanych z miękkiej bawełny, ze ściągaczami na nogawkach. Do tego przyda się kilka t-shirtów oraz 2 bluzy z długim rękawem - rozpinane i z kapturem. W bagażu nie może również zabraknąć kurtki chroniącej od deszczu i wiatru, którą maluch będzie mógł w każdej chwili nałożyć na siebie w razie, gdyby warunki pogodowe na szlaku nagle się pogorszyły. Nie zapomnijmy także o opasce lub cienkiej, bawełnianej czapce na głowie. Nawet latem na szczytach gór może silnie wiać, więc lepiej na zapas zadbać o ochronę naszych pociech. Niezwykle ważnym elementem wyposażenia na wyprawę w góry są buty. Najlepiej sprawdzą się tzw. trekkingi, które możemy kupić także w rozmiarach dziecięcych. Takie buty posiadają specjalny, gruby i mocno wyżłobiony bieżnik zapewniający stabilny krok na nierównym podłożu. Buty trekkingowe zapewniają też bardzo dobrą przyczepność, co zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się na przykład na mokrych kamieniach czy korzeniach drzew.

Oprócz stroju na szlak warto spakować jeden zestaw ubrań codziennych, w których dziecko będzie mogło wyjść na miasto - do restauracji czy na zwiedzanie okolicy. Przyda się więc nieco bardziej wyjściowy sweterek oraz spodnie, a także wygodne, ale eleganckie buciki.

Wycieczka w góry

Gdy już wiemy, co spakować do bagażu, pora na zaplanowanie trasy i atrakcji wycieczki. Oczywiście najważniejszą z nich będzie wyjście na szlak, co z pewnością wzbudzi wiele emocji u dzieci w każdym wieku. Pamiętajmy o tym, aby wybrać taką trasę, która będzie możliwa do pieszego pokonania przez nasze dziecko - nie będzie ona zbyt trudna ani zbyt długa. W przeciwnym razie maluch, zamiast czerpać radość z przygody, będzie się frustrował i marudził. Warto także zadbać o dodatkowe atrakcje dla dziecka na szlaku, na przykład quiz na rozpoznawanie mijanych drzew czy inne zabawy- rymowanki bądź zgadywanki. Wówczas nawet trudniejsze podejście nie będzie dla malucha wyzwaniem.

Nocleg z atrakcjami

Planując wycieczkę z dziećmi w góry warto przygotować się również na nieprzewidziane sytuacje takie jak zmiana pogody utrudniająca lub wręcz uniemożliwiająca wyjście na szlak. Musimy wówczas zaplanować inne atrakcje dla dzieci takie jak zwiedzanie okolicznych muzeów czy innych obiektów pod dachem. Dobrym pomysłem będzie również skorzystanie z bazy noclegowej, która w swojej ofercie posiada atrakcje dla najmłodszych. Hotel dla dzieci z basenem czy salą zabaw zapewni im świetną rozrywkę na wiele godzin. Dzięki takim atrakcjom dzieci będą zajęte zabawą, a rodzice w tym czasie będą mogli zrelaksować się w gronie dorosłych.

Weekend z dziećmi w górach to zapowiedź prawdziwej przygody. Jeśli odpowiednio przygotujemy się na taki wypad, nasze maluchy na długo zapamiętają wycieczkę i z pewnością chętnie będą uczestniczyć w takich górskich wyprawach w przyszłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger