17:58

Kosz mojżesza dla maleństwa – co należy wiedzieć
Kosze mojżesza mogą być wygodną i przytulną opcją do spania dla noworodków, rodzice doceniają je za łatwość i lekkość w przenoszeniu z jednego pomieszczenia do drugiego. Należy jednak wziąć pod uwagę pewne ograniczenia. Jednym z nich jest to, że kosz mojżesza jest przeznaczony dla dzieci do szóstego miesiąca życia. W takim razie czy warto w niego inwestować?

O czym musisz wiedzieć

Decydując się na kupno kosza mojżesza dla maleństwa trzeba zdawać sobie sprawę nie tylko z jego zalet, ale także kilu wad. Na plus przemawia fakt, że kosz jest bardzo lekki, łatwy do przenoszenia i przechowywania, równie dobrze może stać bezpośrednio na podłodze, ale istnieją dedykowane stojaki, dziecko czuje się w nim przytulnie i komfortowo, jest to rozwiązanie tańsze od łóżeczka, a materiał z jakiego kosz jest wykonany zapewnia cień i chłód, zwłaszcza latem. Aby być obiektywnym nie można zapominać o kilku drobnych, ale dość istotnych mankamentach: po pierwsze nie jest to niezbędny element wyprawki dla noworodka, spokojnie można się bez niego obejść, tym bardziej, że kosz mojżesza jest przeznaczony do dzieci do szóstego miesiąca życia.

prześcieradło z eko bawełny marki mulinek i kosz mojżesza


Wyprawka dla noworodka

Wszyscy rodzice, którzy czekają na przyjście na świat swojego dziecka wielką uwagę przywiązują do skompletowania wyprawki. Jednym z pierwszych i najważniejszych zakupów jest wózek, najlepiej taki 3 w 1, który będzie służył przez dłuższy czas. Jednak sam wózek to nie wszystko, ponieważ trzeba pamiętać o akcesoriach, takich jak np. prześcieradło do gondoli. Niemowlęta mają bardzo delikatną skórę, która powinna być otoczona szczególną opieką. Mowa tutaj nie tylko o kosmetykach, ale także o ubrankach, a nawet pościeli. Prześcieradło do łóżeczka powinno być z naturalnych materiałów, np. bawełny, którą można prać w wysokich temperaturach i prasować bez obaw, że się zniszczy. Wybór pościeli dla dzieci jest ogromny, ale noworodkowi nie trzeba od razu kupować całego kompletu z kołderką i poduszką. Tak małym dzieciom zaleca się spanie na płasko, ze względów bezpieczeństwa. W sklepach można znaleźć mnóstwo wzorów i kolorów pościeli niemowlęcej, ale najlepiej wybrać prześcieradło jednokolorowe, ponieważ z pewnością będzie często prane, przez co nadruki z czasem mogą blednąć i będą wyglądać nieestetycznie. Podobnie jest w przypadku prześcieradła do kosza mojżesza. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wybierać pościel w stonowanych barwach, kierując się praktycznością.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger