12:33

Jak chronić skórę dziecka przed słońcem?Jak wiadomo, niemowlęta i dzieci mają bardzo wrażliwą skórę. Oparzenia słoneczne w dzieciństwie zwiększają ryzyko zachorowania na raka skóry w późniejszym życiu. Promienie ultrafioletowe (promienie UV) pochodzą ze słońca i powodują oparzenia słoneczne. Należy chronić dziecko przed oparzeniami słonecznymi.

Jak wiadomo, niemowlęta i dzieci mają bardzo wrażliwą skórę. Oparzenia słoneczne w dzieciństwie zwiększają ryzyko zachorowania na raka skóry w późniejszym życiu. Promienie ultrafioletowe (promienie UV) pochodzą ze słońca i powodują oparzenia słoneczne. Należy chronić dziecko przed oparzeniami słonecznymi.

Jak chronić dziecko przed słońcem?

Zbyt duża ekspozycja na promieniowanie UV może powodować raka skóry. Jeśli Twoje dziecko doznaje powtarzających się oparzeń słonecznych, może to zwiększyć ryzyko zachorowania na czerniaka w późniejszym okresie życia. Czerniak jest najpoważniejszą postacią raka skóry.

Oparzenia słoneczne mogą wystąpić w każdym kraju. Około 90% szkodliwych promieni UV przenika również przez lekkie chmury, dlatego należy zachować ostrożność również w pochmurne dni. Zawsze chroń skórę swojego dziecka przed słońcem. Jest to szczególnie ważne od kwietnia do września, kiedy promienie UV są najsilniejsze.

Aby najlepiej zapobiegać uszkodzeniom i oparzeniom słonecznym, Ty i Twoje dziecko powinniście:

  • szukać cienia, zwłaszcza w godzinach od 11.00 do 15.00
  • zakrywać skórę ubraniami i kapeluszami
  • stosować filtry przeciwsłoneczne.
  • pozostawać w cieniu, jeśli to możliwe

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 12 miesięcy, powinieneś trzymać je w cieniu. Starsze dzieci również powinny przebywać w cieniu, jeśli to możliwe, ale szczególnie między godziną 11 a 15. Jest to czas, kiedy promienie UV są najsilniejsze.

Zawsze używaj parasolki przeciwsłonecznej na wózku lub spacerówce.

Odzież chroniąca przed słońcem

Możesz chronić skórę dziecka przed promieniami UV przykrywając ją ubraniem. Powinnaś ubierać dzieci w luźne stroje, które zakrywają ich ramiona i nogi. Upewnij się, że ubranka są wykonane z gęsto tkanego materiału, który nie przepuszcza promieni słonecznych. Niektóre tkaniny zapewniają lepszą ochronę przed promieniowaniem UV niż inne:

  • Len, bawełna i konopie przepuszczają mniej promieni UV.
  • Ciemne ubrania blokują więcej promieni UV niż ubrania w jasnych kolorach.
  • Ubrania z oznaczeniem "UPF" blokują przenikanie promieni UV.

Niemowlęta i dzieci powinny również nosić kapelusz z szerokim rondem, aby chronić twarz i szyję przed słońcem. Kapelusze z klapką z tyłu mogą również pomóc w ochronie szyi dziecka. Jeśli Twoje dziecko zamierza pływać, rozważ strój kąpielowy, który zakrywa ramiona i plecy.

Warto również wyposażyć się chustki na głowę dla dzieci i opaski do włosów dla dzieci. Chustki są lekkie i komfortowe, dzięki czemu dziecko nie będzie próbowało się jej pozbyć w ciągu dnia.

Okulary przeciwsłoneczne

Oczy dziecka przed promieniami UV można chronić również za pomocą okularów przeciwsłonecznych. Ważne jest, aby nosiły one okulary przeciwsłoneczne, które zapewniają możliwie 100% ochronę przed promieniowaniem UV. Najlepsze są te z oprawkami. Wybieraj okulary przeciwsłoneczne, które spełniają normę I.S. EN 1836.

Zbyt dużo słońca może powodować zaćmę w późniejszych latach dorosłości. W rzadkich przypadkach może również powodować raka oka.

Pamiętaj więc, by stosować się miarę możliwości do powyższych zaleceń, wówczas zapewnisz najlepszą ochronę dziecku i ochronisz go przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA i UVB.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger