08:00

Olej sojowo paszowy – dlaczego warto go używać?Czy wiesz czym jest olej sojowo paszowy? Jeśli hodujesz zwierzęta, z całą pewnością ten poradnik będzie dla Ciebie pomocny. Odsłonimy przed Tobą arkana stosowania tego produktu i poruszymy najbardziej interesujące wątki. Postaw na paszę najlepszej jakości i zmianę na lepsze. Oto dlaczego warto stosować olej sojowy paszowy.

Czym jest olej sojowo paszowy?


Olej paszowy stanowi nieodzowny element każdej paszy. Służy on do nasączania paszy, przez co zyskać można wiele korzyści. Na przykład stosowanie oleju paszowego przyczynia się do osiągnięcia oszczędności i pozwalają zwiększyć wskaźnik produkcji. Co istotne, pasza z dodatkiem oleju jest bardziej apetyczna dla zwierząt, dzięki czemu jedzenie z jej dodatkiem jest chętniej spożywane. Oleje paszowe dzielimy na te pochodzenia roślinnego oraz pochodzenia zwierzęcego. Oleje roślinne powstają w wyniku ekstrakcji oleistych nasion. Olej sojowy paszowy wyglądem nie odbiega od oleju, który towarzyszy nam podczas gotowania w kuchni. Jest ciemnożółty i ma gęstą konsystencję. Olej sojowy jest tłoczony z ziaren soi niemodyfikowanej genetycznie. Często zdarza się tak, że olej jest oferowany na sprzedaż w hurtowych ilościach, tak więc hodowcy zwierząt muszą zaopatrzyć w niego na zapas. Sprzedawcy często oferują także transport produktu w wybrane miejsce. W Polsce dystrybutorzy zapewnią klientowi bezpieczny transport, bez względu na miejscowość na terenie kraju. Pojedyncze sztuki można nabyć przez internet. Warto przeczytać opinie o sprzedającym, zanim podejmiesz transakcję.

Olej sojowo paszowy i jego zalety


Warto wiedzieć, że olej sojowo paszowy jest atrakcyjny z kilku powodów. Przede wszystkim powoduje lepsze przyrosty zwierząt w sposób naturalny. Zapewnia także niższe zużycie całej mieszanki, co przekłada się na wspomniane oszczędności. Dzięki właściwościom oleju cała konsystencja paszy ulega poprawie, co przekłada się na większy apetyt u zwierząt. Poza tym pasza poprawia wartość energetyczną potrawy i jej ostateczny smak. Zwierzęta chętnie jedzą produkty dobrej jakości. Olej paszowy to również świetna metoda na prowadzenie hodowli dla osób, które lubią cieszyć się z rozwoju swoich zwierząt. Dzięki olejowi spożywanie pokarmów przebiega sprawnie, a formuła produktu jest nieinwazyjna. W skrócie, rozwiązanie można opisać jako niższe koszty hodowli, a większe zwierzęta.

Dla jakich zwierząt jest olej sojowo paszowy?


Głównie produkt sojowo paszowy jest dostępny jako element pokarmu dla trzody chlewnej, bydła drobiu i wielu innych żyjątek. Dowiedziono, że zwierzęta sięgają po pokarm z większą przyjemnością, kiedy jest on tłusty i pełnowartościowy. Olej sojowy paszowy jest przeznaczony dla zwierząt hodowlanych, które potrzebują nienasyconych kwasów tłuszczowych. Wpływa on pozytywnie na wygląd zwierząt, poprawiając ich masę. Produkt zmniejsza także zapylenie, chroniąc tym samym drogi oddechowe ludzi i ich czworonożnych przyjaciół. Jest źródłem linolowego, oleinowego, linolenowego, lecytyny, witamin B1, B2, B6, PP, E, K, A. Zapewnia także Żelazo, Wapń, Magnez, Potas, Fosfor.
Jeśli jesteś hodowcom, koniecznie przemyśl zakup tego produktu, z myślą o jakości życia Twoich zwierząt.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger