13:09

Najlepsze ćwiczenia na wzmocnienie ciałaChcesz być nie tylko szczupła, ale przede wszystkim silna i sprawna? Zamierzasz udowodnić wszystkim, że nie ma w tobie ani krzty słabości i potrafisz poradzić sobie z każdym fizycznym wyzwaniem? W takim razie po prostu musisz wykonać ten trening wzmacniający ciało. Powtarzaj go chociażby raz w tygodniu, stosując naprzemiennie z innymi programami lub wykonując na zmianę z bieganiem bądź treningami na siłowni.

Przykładanie się do ćwiczeń – serie, powtórzenia, dokładność

Wszystkie z wymienionych ćwiczeń musisz powtórzyć przynajmniej dziesięć razy. Rób je po sobie. Nie stosuj żadnych przerw. Dopiero gdy zakończysz robienie całego cyklu, wolno ci zrobić sobie minutę lub maksymalnie dwie minuty odpoczynku. Obwód powtórz przynajmniej trzy razy, a jeśli okaże się, że masz nieco więcej siły, wykonaj go nawet do pięciu razy.

Wszystkie ćwiczenia na wzmocnienie ciała wymagają od ciebie prawidłowej techniki, więc koniecznie się pilnuj i najlepiej rób je przed lustrem, aby cały czas kontrolować ustawienie sylwetki. Przy ćwiczeniu wzmocnienia ciała mogą być pomocne gadżety do ćwiczeń czyli wszelkiej maści gumy, pasy oraz inne akcesoria do ćwiczenia. Staraj się też spinać mięśnie i unikać bujania ciałem. Ruch ma wychodzić z poszczególnych wyizolowanych mięśni. Nie możesz go generować poprzez nadmierne wymachy czy bujanie sylwetką.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać?

Zacznij od przysiadów jednonóż. Ćwiczenie będziesz kończyć dotknięciem palcami stopy. Stań normalnie, na prosto. Ugnij prawą nogę w kolanie i zejdź tak nisko, by wykonać połowiczny przysiad. Teraz pochyl grzbiet i dotknij lewą ręką prawej stopy, a następnie powróć do pozycji początkowej i powtórz ćwiczenie dziesięć razy, a następnie zmień stronę i znowu wykonaj ruch dziesięć razy.

Drugie ćwiczenie to urozmaicona wersja pompki. Ćwiczenia na wzmocnienie ciała muszą w końcu wzmacniać także i górne partie sylwetki. Zrób więc normalną pompkę, ale zatrzymaj się tuż przy samej ziemi i spróbuj wytrzymać w tej pozycji dwie lub trzy sekundy, dopiero potem przechodząc do góry.

Trzecim ćwiczeniem będą już klasyczne brzuszki, które na pewno potrafisz wykonać. Brzuszki warto wykonywać na macie do ćwiczeń ponieważ bez niej możemy odczuć ból w kręgosłupie. Czwartym ćwiczeniem jest wiosłowanie w opadzie tułowia, które polega na przyciąganiu hantla do brzucha. Pamiętaj, by każdy z wymienionych ruchów wykonać przynajmniej dziesięć razy. Daj z siebie wszystko.

Długość ćwiczeń – ile powinnaś ćwiczyć?

Jako że cały ten trening wzmacniający ciało nie powinien zająć ci więcej niżeli trzydzieści czy maksymalnie czterdzieści minut, tuż po jego wykonaniu możesz zrobić sobie jeszcze jakieś cardio, by dodatkowo popracować nad spaleniem kalorii. Odchudzanie na pewno też ma dla ciebie znaczenie, a warto wykorzystać czas aktywności na przepalenie kolejnych warstw tłuszczu. Gdy skończysz wykonywać trzy obwody, pójdź więc chwilę pobiegać lub wsiądź na rower i pokonaj przynajmniej pięć kilometrów. W ten sposób przy okazji popracujesz nad kondycją.

undefined

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger