12:51

3 kolekcje LEGO® na podstawie gier wideo

 


Marka LEGO® idzie z duchem czasu, dostarczając na rynek zestawy zaprojektowane na podstawie najnowszych widowisk kinowych, ale również na bazie gier wideo. Co ważne, przenosi przy tym do świata klocków nie tylko bohaterów popularnych produkcji, ale i samą naturę rozgrywki. W efekcie dzieci mogą poczuć się tak, jakby grały w ulubione gry bez konieczności spędzania czasu przed ekranem komputera czy smartfona. Poznaj 3 kolekcje LEGO® tego typu!

  • LEGO® Super Mario

Seria LEGO® Super Mario to prawdziwa innowacja w świecie klocków. Przenosi całą rozgrywkę z przestrzeni wirtualnej do rzeczywistości. Aby zabawa była możliwa, zbieranie kolekcji należy zacząć od poziomu startowego. Znajduje się w nim bowiem figurka głównego bohatera, która posiada wbudowany czujnik kolorów, ekrany LCD i głośniki. Dzięki temu może ona reagować na rozmaite elementy, przemieszczając się po planszy z klocków i zbierając wirtualne monety. Każdy dodatkowy zestaw pozwala rozszerzyć tor, który tradycyjnie poprowadzi Super Mario od startowej rury po końcowy maszt.

  • LEGO® Angry Birds

Jak się okazuje, gra mobilna to także świetny materiał na kolekcję LEGO®. Marka przeniosła do świata klocków bohaterów produkcji Rovio – Angry Birds. Dzieci mają więc możliwość zabawy niestandardowymi figurkami Reda, Chucka czy Bomby, a co więcej – mogą robić to dokładnie w ten sam sposób co w grze. W zestawach znalazła się bowiem katapulta, dzięki której ptaki można wystrzeliwać w kierunku różnych konstrukcji. Warto zaznaczyć, że ta seria LEGO® teoretycznie zaprojektowana jest na podstawie filmu „Angry Birds”, o czym świadczy choćby zmieniony wygląd postaci, ale jednak to mobilna gra stanowiła tu materiał źródłowy.

  • LEGO® Minecraft

Charakterystyczna estetyka tej szalenie popularnej gry została wiernie odwzorowana w zestawach LEGO®. Mamy więc do czynienia z figurkami o kwadratowych głowach i z – dosłownie – klockowatym światem. Spójny jest także sam sens zabawy: w grze chodzi przecież o zbieranie surowców i budowanie rozmaitych obiektów. Czy nie brzmi to jak natura klocków LEGO®? W zestawach nie zabrakło także postaci i lokacji charakterystycznych dla Minecrafta.

Klocki LEGO® w sklepie salonklockow.pl

Rozliczne kolekcje LEGO® – w tym te oparte na filmach czy grach wideo – znajdziesz w sklepie salonklockow.pl. W atrakcyjny sposób rozwijają one wyobraźnię dzieci. Zapewniają im przy tym rozrywkę z dala od ekranów telewizorów i smartfonów, pozwalając jednocześnie na zabawę z ulubionymi bohaterami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger