15:11

Bezpieczne foteliki samochodowe do 36 kgKażdy rodzic dba o bezpieczeństwo w czasie podróżowania z niemowlakiem. Jeszcze w czasie ciąży, podczas wybierania wyprawki, z niezwykłą skrupulatnością sprawdza rodzaj i liczbę wykonanych na foteliku testów zderzeniowych. Okazuje się jednak, że zainteresowanie tematem spada wraz z rozwojem maluszka. W przypadku starszaka większe znaczenie zaczyna mieć uniknięcie mandatu niż ochrona dziecka przed skutkami niekiedy poważnej kolizji drogowej. Bezpieczny fotelik dla dziecka to absolutna podstawa, o którą koniecznie musisz zadbać, bo może uratować mu życie.

Foteliki samochodowe można kupić dzisiaj dosłownie wszędzie - są bowiem w każdym hipermarkecie, w dodatku dostępne za grosze. Rodzice często decydują się także na zastąpienie ich podkładką lub jeszcze gorszymi wynalazkami ostatnich lat, które nie chronią w czasie wypadku. Uniknięcie mandatu to nie wszystko - najlepszy fotelik dla dziecka to ten, który jest wygodny, praktyczny i przede wszystkim bezpieczny.

foteliki samochodowe do 36 kg
Fotelik samochodowy 4-12 lat - jak wybrać najlepszy?

Nie ma znaczenia to, jak długie trasy planujesz pokonywać z dzieckiem. Foteliki samochodowe do 36 kg przydają się nawet wtedy, gdy jedynym celem jest dom babci, który znajduje się dwie ulice dalej. Pamiętaj, że ich brak może sprawić, że potencjalnie niegroźna kolizja drogowa stanie się śmiertelnym wypadkiem. Właśnie dlatego warto postawić na fotelik fotelik samochodowy z i-Size, który sprosta najwyższym wymaganiom. Co to znaczy w praktyce?

Ochrona w czasie zderzenia

Warto zauważyć, że fotelik i-Size został pozbawiony podłokietników, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe przeprowadzenie pasa biodrowego. To właśnie on odpowiada za większość poważnych uszkodzeń w jamie brzusznej, do których dochodzi w czasie wypadków. Najnowsze modele zostały dodatkowo wyposażone w dodatkową ochronę boczną SIP+, która pochłania o 20% więcej sił wypadku podczas zderzenia bocznego. Tym samym foteliki samochodowe z homologacją i-Size znacząco zmniejszają siłę, która dociera do dziecka w chwili zderzenia bocznego.

Komfort dziecka

To naprawdę niezbędne, by fotelik samochosowy 4-12 lat posiadał możliwość regulacji oparcia - w zakresie od 100 cm do 150 cm. Im jej obsługa będzie łatwiejsza, tym lepiej. Pamiętaj bowiem, że bezpieczne foteliki dla dzieci to te, które są dokładnie dopasowane do ich wymiarów. Zwróć uwagę na modele, które umożliwiają regulację w momencie, gdy maluch już w nich siedzi.

Co jeszcze sprawia, że dziecko podróżuje nie tylko bezpiecznie, ale również komfortowo? Zwłaszcza w czasie długich podróży lub późnych powrotów ważna jest możliwość odchylenia oparcia. Równie istotny jest stabilny zagłówek, który będzie wspierał w czasie snu głowę, ale nie ograniczy widoczności w czasie jazdy. Nowy fotelik samochodowy z i-Size posiada wyróżniający go zagłówek w kształcie litery V - to obecnie najlepsze rozwiązanie ze wszystkich, które oferują liczni na rynku producenci.

Bezpieczne podróżowanie

Jeśli jesteś doświadczonym rodzicem starszaka, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że obecnie obowiązujące w Polsce prawo zezwala na jazdę bez fotelika, gdy jego wzrost przekracza 135 cm. Co więcej, w przypadku trójki dzieci podróżujących na jednej kanapie w 5-osobowym samochodzie, najstarsze z nich (o ile skończyło już 3. rok życia) może jechać zapięte wyłącznie pasami. Aby zagwarantować im bezpieczną drogę, koniecznie kieruj się rozsądkiem, nie dziurawymi przepisami. Wybieraj foteliki samochodowe z homologacją i-Size, które zapewniają możliwość zdjęcia bocznych paneli w foteliku, które umieszczone jest w środku. Pozwoli to zyskać niezbędne miejsce dla pozostałych fotelików, tak by niezbędną ochronę miało każde z trójki dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger