22:08

Pasterz i zagubiona owca — kolorowa książka dla dzieci


Jak zainteresować dziecko kryjącymi się w Biblii historiami? Z pomocą przychodzą różnego rodzaju książeczki tematyczne dla najmłodszych. Jedną z nich jest „Pasterz i zagubiona owca”.

Przypowieść zagubiona owca opowiada historię pasterza, który troszczy się o swoje owce. Pewnego dnia odkrywa, że jedna z nich zaginęła i rozpoczyna jej poszukiwania. Dlaczego warto kupić książkę „Pasterz i zagubiona owca”? To znakomita lektura dla najmłodszych. W książeczce znajdują się piękne, kolorowe strony z otwieranymi okienkami, w których umieszczono ilustracje ułatwiające zapamiętywanie dziecku przeczytanych fragmentów. Tekst książki zagubiona owca stanowi czytelne i zrozumiałe streszczenie oryginalnej historii. Pomaga ona osobom dorosłym dopowiedzieć jej dalszy ciąg razem ze szczegółami. Zagubiona owieczka doskonale sprawdzi się w roli katechetycznej dla przedszkolaków i uczniów klas 1 — 3. Książeczka stanowić może zachętę do regularnego sięgania po Pismo Święte. To połączenie ciekawej lektury, nauki oraz dobrej zabawy.
Pasterz i zagubiona owca” to nie jedyna książka dla dzieci i młodzieży dostępna w ofercie naszej katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Na uwagę zasługują tutaj także pozycje, takie jak:
  • „Zaproszenie na ucztę. O Mszy Świętej dla małych i dużych” autorstwa s. Ines Krawczyk — to napisane prostym, przyjaznym językiem opowiadania, które w obrazowy sposób tłumaczą dzieciom, czym jest Msza Święta i dlaczego w dalszym ciągu pozostaje ona wielką tajemnicą. Bohaterowie książeczki, Alicja, Bobek oraz brat zakonny Feliks zadają pytania, takie jak: „Dlaczego Mszę Świętą nazywamy spotkaniem z Przyjacielem” czy „Co to znaczy „modlić się w czyjejś intencji””?
  • „Kim jest Jezus? Jego życie, Jego kraj, Jego czasy” Gaelle Tertrais — w książeczce poruszone zostają zagadnienia, takie jak: kim byli dziadkowie Jezusa? Jak wyglądał Jego dom? Jakie ryby łowił Piotr w Jeziorze Tyberiadzkim? Jak wyglądała Świątynia Jerozolimska? Jakie ubrania nosili uczniowie Jezusa Chrystusa? Skąd w Nazarecie wzięli się Rzymianie czy jakimi drzewami obsadzano pobocza dróg w Galilei?
  • „Idę do I Komunii Świętej. Niezbędnik pierwszokomunijny” Artura Maciaka — to interaktywna książeczka dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Ważne kwestie zostały opisane tu przystępnym, obrazowym językiem. Książka zawiera elementy do uzupełniania, dopisywania oraz rozwiązywania. Znaleźć można tutaj także opowiadania Drogowskazach, czyli zasadach, które dziecko poznaje podczas przygotowań do tego sakramentu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger