09:55

Jak poprawnie założyć pieluchę dziecku?Zanim przystąpimy do przewijania naszego maluszka, sprawdźmy czy wszystkie rzeczy, których będziemy potrzebować, znajdują się w zasięgu ręki, a więc pampersy, chusteczki nawilżone, odpowiednie kosmetyki czy też woreczki na zabrudzone pieluszki. Z pewnością najwygodniej jest użyć do tego celu przewijaka, ale nie zawsze mamy taką możliwość - chociażby wtedy, gdy jesteśmy poza domem. Wówczas warto zastosować nieprzemakalny podkład, który kładziemy np. na łóżku. Pamiętajmy przy tym, aby absolutnie nigdy nie zostawiać samego dziecka na wysokości bez opieki.

Przewijanie dziecka czas zacząć!


A zaczynamy oczywiście od delikatnego zdjęcia ubranka. Jeśli dziecko jest ubrane w śpioszki lub pajacyk, który rozpina się w kroku, wówczas wystarczy je podwinąć powyżej pępka – nie trzeba zdejmować całości. Następnie rozpinamy pieluszkę. Jeśli jest tylko mokro, to delikatnie wysuwamy ją spod bioderek maluszka. W przypadku, gdy jest kupa, należy zachować nieco większą ostrożność. Wtedy najlepiej jest ostrożnie, aczkolwiek energicznie, przełożyć przednią części pieluszki do tyłu, by w ten sposób „zamknąć” jej zawartość w środku, i wysunąć ją spod pupy.

Kolejnym krokiem jest dokładne umycie krocza, pośladków i wszystkich fałdek. W tym celu jak najbardziej można użyć, niezwykle wygodnych, chusteczek nawilżonych. Pamiętajmy o tym, by tego typu higienę zawsze przeprowadzać w kierunku - od przodu do tyłu. Poza tym, na tym etapie nie musimy już spieszyć się z zakładaniem czystej pieluszki, bowiem jest to dobrym moment na to by skóra niemowlaka nieco "przewietrzyła się”.

Przed samym założeniem pieluszki, musimy jeszcze posmarować skórę malucha cienką warstwą ochronnego kremu lub maścią. Do tego celu wybieramy tylko produkty, które można stosować od pierwszego dnia życia dziecka.

Jak sprawnie założyć dziecku pampersa?


Teraz nie pozostaje nam nic innego jak założyć pampersa dziecku. Jak to sprawnie zrobić? Możemy wsunąć rękę pod udo dziecka, podwinąć jego miednicę, tak aby zbliżyć nóżki do brzuszka, i bezpiecznie podłożyć pieluszkę. Jest też metoda przekręcania na boczek - w tym przypadku również podkładamy rękę pod udo niemowlaka, delikatnie przekręcamy go na bok i podkładamy pieluszkę. Metoda ta sprawdza się też wtedy, gdy trzeba umyć dziecku pupę lub plecy.

Przy zakładaniu pampersa zwrócimy uwagę na to, by obrazki znajdowały się z przodu. Poza tym zawsze musimy staranie zapiąć rzepy – nie mogą one być zapięte za luźno ani za ciasno. Na koniec, pamiętajmy o wywinięciu falbanki na zewnątrz, która znajduje się przy nóżkach, zwłaszcza u dzieci nieco starszych, noszących np. pampers 5. Dzięki temu zapobiegniemy wyciekaniu z pieluchy.

Zakładanie pieluchy dziecku – o czym jeszcze warto pamiętać?


• Wybierajmy pieluszki o odpowiednim rozmiarze. Na opakowaniach pampersów podany jest przedział wagowy, który jest cenną podpowiedzią dla rodziców, i tak na przykład pampers 5 przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 11 do 16 kg. Poza tym, w przypadku wątpliwości, warto przeprowadzić prosty test - przy rzepach i wokół pachwiny wkładanym polec. Idealnie dobrana pieluszka nie opina zbyt pupy, ale też nie jest zbyt luźna.

• Należy często zmieniać pieluszki. W zasadzie po każdej kupce, ale też po każdym karminu czy drzemce. Dzięki temu unikniemy powstawania odparzeń na pupie dziecka.

• Jeśli pieluszka zaczyna przeciekać, może to być znak, że jest ona po prostu za mała i trzeba zainwestować w większy rozmiar.

• W przypadku noworodków, podczas przewijania należy uważać na kikut pępowinowy. W tym celu pieluszkę odwija się u góry, aby nie dotykała ona pępka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger