09:47

Zabawki muzyczne dla dzieci - rozwój i zabawa w jednym


Kształtowanie zdolności muzycznych u maluchów od najmłodszych lat jest bardzo ważne, ma bowiem wpływ na rozwój umysłowy oraz poznawczy dziecka. Ponadto poprzez muzykę rozwija się wyobraźnia, kształtowana jest silna wola, a dziecko uczy się wytrwałości w dążeniu do celu. Zapewnij dziecku odpowiedni rozwój, pozwalając mu jednocześnie świetnie się bawić.      

Nie zapominaj o muzyce

Przeważnie rodzice chcąc rozwijać umiejętności artystyczne dziecka, decydują się na wspólne rysowanie, malowanie czy inne plastyczne czynności. Zapominają o muzyce, przez co dziecko ma z nią pierwszy kontakt dopiero podczas zajęć zorganizowanych w szkole czy przedszkolu. Jednak warto mieć ją na uwadze i już od najmłodszych lat, pokazując pociechom zabawki muzyczne dla dzieci. Nie trzeba samemu być uzdolnionym muzycznie, aby móc ćwiczyć i bawić się z dzieckiem przy użyciu muzycznych zabawek.

Nie wywieraj presji – czyli jakie instrumenty wybrać

Czasami rodzic zapisując dziecko na lekcje gry na pianinie, widzi w nim od razu wirtuoza w tej dziedzinie. Jednak nie zawsze wszystko wygląda tak kolorowo i dziecko najzwyczajniej nie chce tego robić. Wywieranie presji jest najgorszym, co możemy zrobić jako rodzice. Dlatego warto, aby pociecha sama sięgnęła po instrument. Od najmłodszych lat możemy pokazywać różne proste instrumenty, takie jak choćby cymbałki dla dzieci. Na początku pociecha będzie traktować je jako zabawkę, ale może z czasem sięgnie po bardziej wymagający instrument. Najważniejsze jest wsparcie. Nie zapominajmy również, że głównym celem powinna być zabawa i rozwój, a nie dążenie do przyszłego sukcesu dziecka w branży muzycznej.

Pozwól dziecku testować

Gdy pociecha zechce już się w coś zaangażować często usłyszy, że brzydko wykonała, że fałszuje, bądź hałasuje. Jednak, aby nie zniechęcić dziecka należy się powstrzymać od komentarzy, ponieważ początki zawsze bywają trudne. Warto też wskazywać dzieciom możliwości i różne ścieżki rozwoju. Dla starszych dzieci, które wyrosną już z cymbałek, interesujący może być flet dla dzieci. Wykonanie melodii na nim jest stosunkowe łatwe, więc grając na flecie, dziecko dobrze pokierowane na pewno nie straci motywacji do zabawy z muzyką. Flet dla dzieci, jak i wiele innych zabawek muzycznych znajdziesz między innymi w sklepie tupiko.pl
Kształtowanie muzyki od najmłodszych lat jest bardzo ważną czynnością, a czym szybciej zostanie rozpoczęte, tym lepiej. Już nawet niemowlę jest wrażliwe na muzykę i lubi gdy rodzice śpiewają, dlatego warto zadbać, aby muzyka była czymś normalnym w zaciszu domowym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger